امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 6693

 همراه با شهدا؛ زندگی نامه شهید موسی محمودی

حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید موسی محمودی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

فرازی از زندگینامه شهید:

شهید موسی محمودی در سال1344 در روستای بیگم قلعه از توابع شهرستان نقده در یك خانواده مذهبی و فقیر چشم به جهان گشود و هنوز در جُنب و جوش دوران كودكی بود كه دستهای نوازشگر پدر از كانون گرم خانواده رخت بربست. تحصیلات را تا مدرك دیپلم با موفقیت به پایان رساند. دارای اخلاقی اسلامی و بسیار حسنه بود. همه او را دوست می داشتند. انسانی خوش برخورد و انسانی اجتماعی بود و تمامی اعمال و فرایض دینی را به جا آورده و در تمامی مراسمات و راهپیمائیها و برنامه های مذهبی حضور فعال داشت.

با اینكه با فوت پدر در محیط خانواده به او شدیداً نیاز بود، اما در عین حال شركت در مناطق عملیاتی جهت خدمت به انقلاب و اسلام را وظیفه خطیر خویش می دانست. وقتی احساس كرد كه در مناطق عملیاتی جهت حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی به وجود او نیاز هست، به خدمت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. از مرگ باكی نداشت و عاشق و دلباخته شهادت بود. به خاطر همین سجایای الهی بود كه به مادرش به هنگام رفتن مناطق عملیاتی توصیه كرد «برای از دست دادن او گریه و زاری نكنند كه خود این راه را برگزیدم.»

سرانجام روح بلند آن شهید عزیز در تاریخ1368/2/18 در منطقه عملیاتی قلعه ماران نقده در حین انجام مأموریت به درگاه الهی پیوست و پیكرش در مزار شهدای شهرستان نقده به خاك سپرده شد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41