امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 12790

 هيچ قانوني بهتر از قانون راهنمايي و رانندگي نيست/قوانين برخورد با تخلفات موتورسيكلت سواران بازنگري شود

_ نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر اصفهان ، گفت: قانون راهنمايي و رانندگي به دليل ايجاد نظم و انضباط در زندگي مردم يكي از بهترين قوانين دنياست. 
به گزارش باخبرباش از پايگاه خبري پليس، آيت الله "سيد يوسف طباطبايي نژاد"، در ديدار سردار مهدي معصوم بيگي ،فرمانده انتظامي استان و هيئت همراه كه در دفتر وي انجام شد اظهار داشت: خدا را شاكريم كه نيروي انتظامي يك نيروي انقلابي است و افرادي متدين، متعهد و با انگيزه در اين نيرو مشغول خدمت هستند.
وي داشتن انگيزه براي مقابله با ظلم و فساد را مهمترين ويژگي نيروهاي انتظامي دانست و تصريح كرد: به همين خاطر است كه اين نيروها هميشه درحال جنگ هستند و با مجرمان و خلافكاران در داخل شهر ها و مرزها درگير مي شوند و تا مرز شهادت هم پيش مي روند.
آيت الله طباطبايي نژاد، اظهار داشت: امروز بحمد اله پليس براي مردم مانند برادر قوي ، مهربان و مسلحي است كه از آنها در برابر ظالمان و گردن كشان حمايت مي كند و چنين پليسي در دنيا كمتر يافت مي شود.
امام جمعه اصفهان با بيان اينكه بيشتر مردم استان دغدغه ديني دارند افزود: جامعه ما بايد اسلامي باشد و در اين زمينه افرادي كه اقدام به بد پوششي مي كنند هم هدايت شوند و هم جلوي تخلف آنها گرفته شود.
وي عنوان داشت: البته نيروي انتظامي در حد توان خود كارهاي بسيار خوبي در خصوص مقابله با بدپوششي در جامعه انجام داده كه باز هم جاي كار دارد و بايستي تلاش كرد كه ارزش هاي اسلامي جامعه حفظ شود.
آيت الله طباطبايي نژاد، در ادامه تخلفات موتورسيكلت ها و آمار بالاي تصادفات فوتي اين وسيله نقليه را يكي از چالش هاي استان برشمرد و اظهار داشت: نداشتن پلاك، گواهينامه و كلاه ايمني از جمله تخلفاتي هستند كه بايد نيروي انتظامي به صورت مستمر و مداوم با آنها برخورد كند تا ان شاء اله شاهد فرهنگ صحيح استفاده از آن در جامعه باشيم.
وي اظهار داشت: بايستي در مورد قوانين برخورد با تخلفات موتورسيكلت سواران بازنگري صورت گيرد و با اقدامات اثرگذار كاري كرد كه استفاده صحيح از آن به فرهنگ عمومي تبديل شود.
عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه هيچ قانوني بهتر از قانون راهنمايي رانندگي نيست گفت: قانون راهنمايي و رانندگي به دليل ايجاد نظم و انضباط در زندگي مردم يكي از بهترين قوانين دنياست و مردم بايد به آن احترام گذاشته و از آن تبعيت كنند چرا كه هم به نفع آنها و هم به سود كل جامعه است.
وي اضافه كرد: بر اساس حكم امام (ره) تخلف از قوانين راهنمايي و رانندگي شرعاً جايز نيست و مردم بايستي به اين موضوع اهتمام جدي داشته باشند.
سردار معصوم بيگي،نيز در اين ديدار با بيان اينكه علما چراغ راهنما و هدايتگر جامعه هستند اظهار داشت: نيروي انتظامي براي اينكه در ماموريت هاي خود موفق باشد به هدايت ها و ارشادات علماي دين احتياج مبرم دارد و سعي مي كنيم در اين گونه ديدارها از نظرات آنها استفاده كرده و اگر اشكالي در كارها وجود دارد به ديده منت بپذيريم و نسبت به رفع آنها برآییم.
سردار معصوم بيگي با بيان اينكه مهربان بودن با عموم مردم و مقتدر بودن در مقابل گردن كشان جزء اصول مسلم نيروي انتظامي و مورد تاكيد مقام معظم رهبري است گفت: رعايت اين اصل در دستور كار تمامي نيروهاي انتظامي استان بوده و با جديت دنبال مي شود.
فرمانده انتظامي استان با تاييد سخنان امام جمعه اصفهان در خصوص تخلفات موتورسيكلت ها گفت: براساس آمارهاي به دست آمده 80 درصد كشته هاي حوادث رانندگي شهر اصفهان مربوط به عابران پياده و موتورسواران است و عمده سرقت هاي به عنف و مزاحمت براي نواميس نيز توسط موتورسواران فاقد پلاك صورت مي گيرد   كه اگر بتوانيم اين وسيله نقليه را ساماندهي كرده و مشكل تخلفات آن را حل كنيم در آينده شاهد كاهش بسياري از جرايم و حوادث ترافيكي خواهيم بود
 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41