امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 5795

 پاسخ به برخی انتقادات از انتخاب اصفهان سیتی سنتر در اکران فیلم های جشنواره فجر

اصفهان سیتی سنتر آبروی فرهنگی اصفهان بهترین مکان برای رویدادهای هنری است.
اخیرا در برخی سایت ها و کانال ها در خصوص برگزاری اکران فیلم های جشنواره فجر در مجموعه اصفهان سیتی سنتر انتقادی غیر منصفانه مطرح شده است.


در حالی که بسیاری از مجموعه های اقتصادی و گردشگری کشور فاقد امکانات فرهنگی هستند، مجموعه اصفهان سیتی سنتر از ابتدای تاسیس با درایت مدیران این مجموعه و جانمایی و افتتاح مجموعه ای کامل از امکانات فرهنگی نظیر: سالن اجتماعات، پردیس سینمایی و ۷ سالن مجهز نمایش فیلم با آخرین استاندارد های جهانی، نمایشگاه هنری، فرهنگسرا، نگارستان و... با آخرین متد و امکانات فنی و تکنولوژی جهانی ایجاد نموده است که در اصفهان بی نظیر و در کشور کم نظیر است.
این مجموعه که به عنوان برندی فرهنگی، گردشگری و اقتصادی بر تارک اصفهان می درخشد همواره با تامین اعتبار فعالیت های فرهنگی و حمایت از گروه های هنری، هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب و هنر، بارها دین و ارادت خود را به مسایل فرهنگی ادا نموده و همواره برای رویدادهای فرهنگی جایگاه ویژه ای قائل شده و هزینه کرده است.
این مرکز نه تنها با امکانات فوق العاده نظیر دسترسی آسان در کنار اتوبان اصلی، پارکینگ های مجهز و سرویس های تردد اختصاصی، سامانه اتوبوسرانی شرکت واحد به مقصد راه آهن- سپاهانشهر- بهارستان و خط تاکسی ویژه بوده و حتی متروی اصفهان تا ترمینال صفه و نزدیک این مجموعه دارای ایستگاه می باشد. و همچنین طبق قرار دادی شرکت اسنپ ۵۰ درصد کرایه شهروندان به مقصد سیتی سنتر و بالعکس را در زمان جشنواره دریافت نخواهد نمود
این مجموعه امکانات بی نظیری همچون شهربازی- رستوران- مجموعه های تفریحی و خرید داشته که شهروندان و جامعه هنری ضمن تماشای فیلم های جشنواره می توانند نیمروزی شاد و مفرح را همراه با استفاده از این امکانات تجربه کنند و تماشای فیلم های جشنواره را به یک سفر شهری خاطره انگیز با امکانات و تسهیلات کافی تبدیل کنند و کودکان شان در هنگام تماشای فیلم توسط والدین در شهربازی و مجموعه های تفریحی ویزه کودکان مشغول باشند.
متاسفانه افرادی به اینگونه انتقادات می پردازند که منافع شان در برگزاری این اکران این جشنواره در سالن های  کم امکانات  و فرسوده مرکز شهر بوده که هم برگزاری این رویداد بر حجم ترافیک مرکز شهر می افزاید و هم با پیاده راه شدن چهارباغ شهروندان باید برای رسیدن به سالن ها و مجددا رسیدن به خودروی شخصی و امکانات ترد شهری، دقایق طولانی پیاده روی کنندف حال آنکه پردیس سینمایی سیتی سنتر نه تنها جدید التاسیس ، آبرومند و دارای بهترین امکانات دیجیتال و فنی نمایش فیلم است، بلکه کلیه امکانات فرهنگی و گردشگری جهت رفاه حال بازدید کنندگان را دارا می باشد.
انتقاد غیر منصفانه بعد مسافت نیز از تحلیل های مغرضانه منتقدین بوده چرا که  این مجموعه با وجود آزادراه و امکانات ترددی آسان به طوری که از هرنقطه اصفهان در کمتر از نیم ساعت تا 45 دقیقه بدون ترافیک و آسان می توان به سیتی سنتر رسید در حالیکه ترافیک مرکز شهر و چراغ های قرمز متوالی حداقل دو برابر زمان بازدید کنندگان اکران را خواهد گرفت.
متاسفانه شاهدیم عده ای کاسبکار که نه تنها دغدغه فرهنگی ندارند بلکه فرهنگ را دکان کاسبی نمودند، جای حمایت از اقدامات فرهنگی سیتی سنتر به عنوان یک برند زنده نصف جهان، تنها منافع شخصی و صنفی خود را در نظر می گیرند، این افراد در بهترین حالت نسبت به امکانات وفعالیت های وسیع فرهنگی مجموعه سیتی سنتر بی اطلاع یا کم اطلاع بوده و حتی یک بار از این مجموعه دیدن نکردند.
مجموعه سیتی سنتر نه تنها اقدام به ایجاد چندین مجموعه فرهنگی بی نظیر نموده، بلکه ماهانه امکانات و هزینه های زیادی را صرف امور فرهنگی مانند چاپ نشریه ادبی هنری- برگزاری برنامه ها و نمایشگاه های هنری، دادن امکانات به هنرمندان و حمایت از برنامه های فرهنگی می کند.
علی رغم همه بی انصافی ها و انتقادهای بی پایه و اساس این مجموعه همواره یاریگر فرهنگ و هنر ایران زمین خواهد بود و در راستای اعتلای فرهنگی اصفهان و توسعه و تعالی این  پایتخت فرهنگی و هنری کشور گام خواهد برداشت.

این مصاحبه کوتاه در برنامه بدون سانسور منتشر شده و هم اکنون از لینک زیر قابل دانلود  است 

دانلود از تلگرام کانال اصفهان

 

http://yon.ir/oe2Oj

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41