امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 7551

 پروژه شهرک صنعتی ایران –چین در جاسک هرمزگان مجوز زیست محیطی ندارد

 مجید وفادار روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز ملی هوای پاک افزود: طرح های بزرگ عمرانی و صنعتی قبل از هر گونه اقدامی مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند و این پروژه ملی 2 هزار هکتاری از جمله طرح های مشمول این قانون است که باید از محیط زیست استعلام بگیرد.
وی بیان داشت: تاکنون برای اجرای این طرح، استعلامی از سوی محیط زیست گرفته نشده و باتوجه به اینکه باید کمیته ارزیابی تشکیل شود و نتیجه آن به سازمان محیط زیست اعلام شود، بعید است در این مدت کوتاه مجوز دریافت کند.
مدیرکل محیط زیست هرمزگان اظهارکرد: بحث احداث شهرک صنعتی در جاسک از سال 93 مطرح است که تاکنون از منابع طبیعی و اداره امور اراضی از محیط زیست برای واگذاری این زمین به شهرک های صنعتی استعلام نگرفته اند و این طرح بدون ارزیابی و مجوز زیست محیطی است.
وفادار در پایان تاکید کرد: مسئولیت اجرای این شهرک صنعتی بر عهده شرکت شهرک های صنعتی است و باید پاسخگوی هر اقدامی باشد.
این درحالی است که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران 17آذرماه امسال از آغاز امور اجرایی مرحله نخست شهرک صنعتی جاسک در دهه فجر امسال خبر داده است.
علی یزدانی در دهمین نشست شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان هرمزگان که با محوریت طرح توسعه سواحل مکران با حضور معاونان سه وزیر و استاندار برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌های مدنظر برای اجرا در شهرک صنعتی جاسک با مشارکت شرکت ‌های خارجی و داخلی صورت می‌گیرد که امید است در دهه فجر امور اجرایی این شهرک در مرحله نخست با وسعت دو هزار متر مربع انجام شود.
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست، عنوان کرد: در برنامه توسعه‌ ای جدید ویژه توسعه و عمران سواحل مکران سعی شده مسیرهای نادرست گذشته اصلاح و این طرح در شورای برنامه‌ ریزی استان‌های سیسان و بلوچستان و هرمزگان که سواحل آنها را شامل‌ می شود، به مشورت گذاشته شود تا اصلاحات احتمالی اعمال گردد.
پیروز حناچی ادامه داد:‌ شاه بیت مطالعات مشاور طرح یادشده، پهنه بندی صورت گرفته است که بر روی 'جی‌ آی اس' نیز انجام و تلاش شده تمامی اطلاعات لازم به صورت نقشه و لایه‌ بندی درآمده و در تصمیم‌ گیری ‌های آینده به عنوان یک اصل و پایه شناخته خواهد شد.
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی افزود: این نوع روش کار می‌تواند کمک زیادی به ویژه در تصمیم‌گیری‌ها و پیاده‌ سازی‌های محلی باشد که سبب پایداری طرح‌ها خواهد شد.
حناچی گفت: طرح توسعه سواحل مکران، فرصتی استثنایی برای توسعه دو استان مشمول این طرح است که از طرف مرکز به طور جدی پیگیری می‌ شود، که در این راه باید ایده ها و مشاوره ها را در حد امکان به دبیرخانه طرح توسعه منتقل کرد.
استاندار هرمزگان نیز از احداث شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برای توسعه سواحل مکران مقامات ارشد نظام پای کار آمده‌ اند و این افتخار برای دولت تدبیر و امید است که در حال تحقق و اجرایی کردن این آرزوی دیرینه است. 
جاسم جادری با بیان اینکه به زودی عملیات احداث شهرک صنعتی مشترک چین و ایران در جاسک آغاز خواهد شد، عنوان کرد: این امر پیامی روشن و واضح است که بیان‌ گر آغاز مسیری روشن و شفاف است که تداوم آن می‌ تواند سبب ‌ساز توسعه و رفاه منطقه شود.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41