امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 142

 پیتزای ۶ هزار تومانی سالم است؟

استاد دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ارزان قیمت بودن یک پیتزا صرفا به معنای مضر و نامفید بودن آن نیست.

مسعود سامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در مورد قیمت بسیار پایین برخی از فست‌فودهای اصفهان اظهار کرد: قیمت عمده پیتزا مربوط به مواد غذایی استفاده شده در آن مانند سوسیس و کالباس یا پنیر پیتزا است و این قیمت با توجه به کیفیت پایین سوسیس و کالباس کاهش می‌یابد و به شش هزار تومان می‌رسد .

وی با بیان اینکه بیشتر موادی که در سوسیس و کالباس‌های ارزان قیمت استفاده می‌شود آرد و سویا است و مقدار اندکی گوشت در آنها استفاده می‌شود، افزود: باید حداقل از ۳۰ درصد گوشت در سوسیس و کالباس‌ها استفاده شود اما به دلیل عدم نظارت سازمان‌های مسئول در واقع این اتفاق نمی‌افتد و گاهی شاهد تولید برخی سوسیس و کالباس‌ها هستیم که هیچ‌گونه گوشتی در آنها به کار برده نشده است.

این کارشناس تغذیه تصریح کرد: ارزان قیمت بودن یک پیتزا صرفاً به معنای مضر و نامفید بودن آن نیست. شاید بتوانیم پیتزاهای ارزان قیمت با کیفیت متوسط پیدا کنیم و غیر بهداشتی بودن پیتزاهای ارزان قیمت قطعی نیست و محتمل است.

وی با بیان اینکه مواردی همچون چربی بالای پنیر پیتزا و ارزش غذایی فوق‌العاده کم این گونه غذاها در دراز مدت منجر به تاثیرات منفی در سلامت بدن انسان خواهد بود، افزود: الزاماً قیمت زیاد یک کالا سبب افزایش کیفیت آن نمی شود، ضمن اینکه که گردش مالی و درآمد فست‌فودهای ارزان قیمت بیش از رستوران‌های لوکس و کاملا بهداشتی است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41