امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5611

 کفِ خیابان، پرده ویدئو پروژکتور آنلاین مرسدس مایباخ می‌شود

مدل مفهومی چراغ هوشمند مرسدس مایباخ تبدیل به واقعیت شده و به عنوان پروژکتور ۲ مگاپیکسلی اطلاعات آنلاین را در کف جاده به راننده نشان می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی دایملر با اعلام این مطلب تایید کرد که چراغ هوشمند و دیجیتال جدید، روی مایباخ سری اس نصب خواهد شد.

چراغ جلوی هوشمند با کیفیت اچ دی و بالغ بر یک میلیون پیکسل، قادر به کنترل و مدیریت میزان نور در جلوی چشم راننده و کف جاده است.
مرسدس پیش‌تر در سال ۲۰۱۵ سیستم چراغ‌های ال ای دی را روی خودروی خود معرفی کرده بود اما چراغ‌دیجیتال جدید دقیق‌تر از آن است. پرتاب نور در سیستم جدید به دلیل پیکسل بالای تعبیه شده قابلیت اینکه نور کجا قرار گیرد را دارد. در هر چراغ سنسورهایی تعبیه شده که سطح روشنایی را کنترل می‌کند تا تماشاچیان یا رانندگان به نور خیره نشده تا حادثه‌ غیر مترقبه‌ای پیش نیاید.

چراغ‌های جلو قادر به نمایش اطلاعات جاده‌ای هستند. پهنای جاده و یا نزدیک شدن به محل تعمیر بخشی از جاده در صورتی نشان داده می‌شود که شما آنلاین به وب سایت پیمانکار راه وصل شده باشید. اتصال به وب سایت آب و هوا، نوع بارش را جلوی چشم شما روی پروژکتور تعبیه شده در چراغ نمایش می‌دهد و یا اگر در حال نزدیک شدن به ماشین جلویی هستید، سیستم هشدار وضعیت را به صورت سمبلیک نشان می‌دهد.

تصاویر زیر به خوبی نمایانگر این موضوع است و قرار است از همین فصل، یه صورت محدود در مدل‌های جدید مایباخ از آن استفاده شود.

منبع خبر :  هفت صبح
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41