امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 114

 کمبودهای بهداشت و درمان غرب استان اصفهان بررسی می شود

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس گفت : مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرهای غرب استان اصفهان با حضور اعضای این کمسیون بررسی می شود.


به گزارش باخبر باش به نقل ازایرنا، جمعی از اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در ادامه سفر سه روزه به اصفهان، امروز پنجشنبه در شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت واقع در غرب استان حضور می یابند.
غرب شهرستان اصفهان متشکل از شهرها و مناطقی از جمله فریدن، داران، بوئین میاندشت، افوس، چادگان، رزوه، فریدونشهر و برف انبار است که حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد.
اغلب مردم این مناطق به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند، اما در چند سال اخیر خشکسالی آنها را در معرض مشکلات مختلف قرار داده است. 
فقدان صنایع، بیکاری، محرومیت و کمبودهای زیرساختی در بخش های مختلف مهمترین مشکلات مردم این مناطق است. 
اکبر ترکی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا در این ارتباط اظهارداشت: جمعی ازاعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مراکز درمانی چهار شهرستان غرب استان بازدید می کنند.
وی ضرورت تقویت زیر ساخت های درمانی، طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی فریدن، لزوم احداث بیمارستان محلی در بوئین میاندشت ، تامین نیروی متخصص برای بیمارستان تازه تاسیس بوعلی چادگان و توسعه تجهیزات پزشکی بیمارستان فریدونشهر را از مهمترین نیازهای بهداشتی درمانی مردم غرب استان برشمرد که در این سفر در مورد آنها رایزنی و تصمیم گیری خواهد شد. 
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: بازدید از بخش های درمانی کشور و بررسی نحوه خدمات رسانی آنها رویه ای است که کمسیون بهداشت و درمان در پیش گرفته است و ادامه دارد.
ترکی افزود: شناسایی دقیق کاستی ها و تلاش برای رفع آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ، وزارت بهداشت و خیرین سلامت از اهداف اصلی این سفرهاست.
وی با اشاره به سفر دیروز اعضای کمسیون به مناطق شرق اصفهان و بازدید آنها از مراکز جامع خدمات سلامت ورزنه و کوهپایه، مرکز خیرساز کوهپایه، بیمارستان در حال ساخت ورزنه و بیمارستان امام خمینی(ره) در شهر نیک آباد، افزود: عدم دسترسی آسان به بیمارستان به دلیل وجود محورهای ترانزیتی، توزیع غیرعادلانه پزشک و تخت بیمارستانی، شیوع سالک و کسری بودجه از مهمترین مشکلات بهداشت و درمان شرق اصفهان بود.
به گزارش ایرنا، شماری از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه برای بررسی امکانات و محرومیت های مناطق کمتر برخوردار اصفهان وارد این استان شدند و سفر آنها به مدت سه روز تا جمعه ادامه دارد. 
به گفته رییس کمیسیون بهداشت و درمان نتایج سفر سه روزه به استان اصفهان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ خواهد شد. 
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه معاون حقوقی وزارت بهداشت و نماینده مردم اصفهان در مجلس روز گذشته در سفر به شرق اصفهان از شهرهای کوهپایه، نیک آباد و ورزنه و مراکز بهداشتی و درمانی آنها بازدید و با مردم و مسوولان از نزدیک گفت و گو کردند. 
اعضای این کمیسیون روز جمعه از سه مرکز بهداشتی و درمانی و یک مرکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی بازدید و در نشستی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشکلات و معضلات فراروی بخش بهداشت و درمان استان را بررسی خواهند کرد.
شهرستان های فریدن با بیش از 49 هزار نفر جمعیت، فریدونشهر با 35 هزار نفر جمعیت، چادگان با 32 هزار نفر و بوئین میاندشت با بیش از 24 هزار نفر به ترتیب در 140، 180، 110 و180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارند.

 

ایرنا

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41