امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 54

 کمبود کالاهای اساسی در اصفهان نداریم

به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا، حسن قاضی عسگر روز سه شنبه در حاشیه بازدید سرزده به همراه جمعی از اعضای ستاد تنظیم بازار استان از فروشگاههای اصفهان افزود:اجناس و کالاهای موردنیاز مردم به مقدار کافی در بازار وجود دارد اما جو روانی موجب شده که مردم بیش از حد نیاز خرید کنند و صف های طولانی و ازدهام ایجاد شده است.
وی اظهارداشت: بخشی از گرانی که امروز بوجود آمده روانی و بخش دیگر هم بدلیل سیاست های اشتباه سالهای گذشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: سرکوب نرخ ارز یکی از سیاست های غلطی بود که سالها انجام شد و امروز نتایج منفی آن قابل مشاهده است.
وی بیان کرد: در حالی که اگر تنظیم نرخ ارز بصورت تدریجی، ماهانه و بر اساس تقاضای بازار انجام شده بود امروز با این مشکل مواجه نبودیم.
قاضی عسگر تصریح کرد: باید این مشکل را مدیریت کنیم و سیاست ها را بصورت اصولی و بر اساس اصول علمی پیش ببریم تا مردم با مشکل مواجه نشوند.
وی در ادامه با بیان این که روش و مکانیزم توزیع کالاها در استان مناسب نیست ، اضافه کرد: باید با همکاری مسوولان اداره های صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی روش توزیع را اصلاح کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: بهترین روش توزیع کالا در سراسر شهر از طریق اصناف است.
وی با اشاره به این که نحوه توزیع کالاهای یارانه ای هم باید تغییر کند، گفت: این روش توزیع کالای یارانه ای مردم را به زحمت می اندازد و حق به حق دار نمی رسد.
قاضی عسگر بیان کرد : بهترین راه توزیع کالای یارانه ای، توزیع آن بر اساس تعداد افراد و بر اساس یک نظام مشخص و شفاف است.
وی افزود : در زمان حاضر گوشت قرمز بر اساس نرخ ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد می شود اما مساله اساسی این است که این گوشت ها چگونه توزیع می شود؟
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان این که امروز مساله توزیع کالا مشکل ساز شد، تصریح کرد: باید گوشت را از طریق صنف مربوطه توزیع کنیم تا مردم متوجه شوند که اجناس به اندازه کافی در بازار وجود دارد و برای خرید آن عجله نکنند.
وی در مورد برنامه توزیع شکر هم بیان کرد: شکر هم به مقدار کافی در بازار وجود دارد و باید توزیع گسترده آن را در دستور کار قرار دهیم و به جای این که توزیع شکر را بر عهده چند فروشگاه خاص قرار دهیم آنر به همه سوپرمارکت ها و فروشگاهها ارائه دهیم تا قیمت کاهش پیدا کند.
قاضی عسگر با اشاره به این که میوه هم به وفور در بازار وجود دارد، اضافه کرد : علاوه بر میوه های موجود در بازار پنج هزار تن میوه تامین شد و از روز بیست و پنجم اسفند ماه با 20 تا 30 درصد زیر قیمت بازار بین شهروندان توزیع می شود.
وی اضافه کرد: سازمان تعاون روستایی وظیفه توزیع میوه شب عید را بر عهده دارد و مقرر شده تا مکان هایی را در شهر برای عرضه و توزیع میوه تنظیم بازار اختصاص دهد.
در این بازدید که تعدادی از اعضای ستاد تنظیم بازار استان حضور داشتند از یکی از فروشگاههای کوثر و تعدادی از فروشگاه ها بازدید و مسائل و مشکلات میدانی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41