امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 147

 ۴۵درصد مدارس تحت پوشش آموزش آسیب‌های اجتماعی هستند

به گزارش باخبر باش به نقل از ایمنا،دبیر ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت:حدود ۴۵ درصد مدارس استان اصفهان تحت پوشش آموزش‌های آسیب اجتماعی قرار گرفته‌اند و برخی از شهرستان‌ها مانند فلاورجان، ویژه اعلام شده‌اند.

اصغر هدایت  اظهار کرد: خوشبختانه سیاست‌هایی در راستای طرح ملی مبارزه با مواد مخدر در نظر گرفته شده است که مصوباتی را در برنامه ششم توسعه به ویژه در حوزه آموزش و پرورش دارد.
وی افزود: عامل پیشگیری از اعتیاد فرزندان، خانواده‌ها هستند و نباید سبک و مهارت‌های زندگی به فراموشی سپرده شود؛ از این رو برانگیختگی اجتماعی نسبت به آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد به مواد مخدر یکی از مصوبات برنامه ششم توسعه است. 
دبیر ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین حمله دشمن از طریق راه نفوذ در مسائل فرهنگی است، گفت: اولین آسیب، اعتیاد به مواد مخدر است که جزو ابلاغیه‌های رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته است و به نوعی سن و جنسیت اعتیاد این روزها نشان می‌دهد که باید نگران این موضوع باشیم.
وی خاطر نشان کرد: با توجه سیاست‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر، حدود ۴۵ درصد مدارس استان اصفهان تحت پوشش آموزش‌های آسیب اجتماعی قرار گرفته‌اند و برخی از شهرستان‌ها مانند فلاورجان، ویژه اعلام شده‌اند.
هدایت یادآور شد: امروزه با توجه به فعالیت‌های هوشمندانه قاچاق مواد مخدر،  تاثیر روان گردان‌ها از مواد مخدر سنتی بیشتر خواهد بود و مهم این است که جامعه حساسیت آموزش دیدن را در این زمینه داشته باشند چراکه ممکن است هر خانواده‌ای را درگیر کند

 

ایمنا

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41