امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 6862

  به برجام متعهد می‌مانیم اما برنامه موشکی ایران باید محدود شود

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در ادامه تور اروپایی خود ساعاتی قبل وارد لندن شده بود، با «ترزا مِی» همتای انگلیسی خود دیدار کرد.
دستور کار نتانیاهو، تلاش برای متقاعد کردن اروپایی‌ها به پیروی از آمریکا در خروج از برجام یا حداقل مقابله نکردن با تحریم‌های واشنگتن است. البته نخست‌وزیر صهیونیست‌ها دیروز در پاریس گفته بود که با وجود بازگشت تحریم‌های هسته‌ای آمریکا و فشار آن بر اقتصاد ایران، دیگر نیازی به خروج دیگران از برجام نیست و توافق هسته‌ای خود به خود مضمحل خواهد شد.
ترزا مِی در دیدار با نتانیاهو، با اطلاع از دستور کار وی، گفت: «ما در کنار فرانسه و آلمان، کماکان معتقدیم که برجام، بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است. مادامی که ایران به تعهدات خود پایبند باشد، ما هم به برجام پایبند می‌مانیم.»

ایران بر اساس ماده ۳۷ برجام می‌تواند در صورت نقض تعهدات هر یک از طرفین متعهد به برجام، عمل به بخشی از تعهدات خود را متوقف کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز دوشنبه فرموده بودند که امروز هم کسانی درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را بر کشور تحمیل کنند.»

ایشان در همان جلسه، دستور از سرگیری برخی فعالیت‌های هسته‌ای «در چارچوب برجام» را صادر فرمودند.

نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با همتای اسرائیلی، از نقاط مشترک دو طرف در قبال ایران هم گفت. ترزا مِی تصریح کرد: «ما قبول داریم که در خصوص ایران، مسائلی هست که نیاز به برخورد دارد؛ اقدامات ثبات‌زدای این کشور در یمن و سوریه و اشاعه موشک‌های بالستیک.»

ترزا مِی در این دیدار، از کشتار معترضان فلسطینی شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های بازگشت ابراز نگرانی کرد.

نتانیاهو در پاسخ گفت: «ما برای کاهش تلفات و البته در عین حال برای حفاظت از جان اسرائیلی‌ها، همه تلاش خود را به کار بسته‌ایم، اما تظاهرات آنها، صلح‌جویانه نیست.»
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در ادعایی عجیب، شلیک مستقیم با گلوله جنگی به سمت معترضان فلسطینی در مرز غزه را ناشی از اقدامات ایران دانست و گفت که خشونت موجود در معترضان فلسطینی، حاصل تمایل ایران برای از بین بردن اسرائیل است.

منبع خبر :  دانشجو
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط