امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 219

  ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان پس از بازدید اصفهان سیتی سنتر : مسئولین باید قدردان و حامی زحمات این سرمایه گذاران باشند و یا اگر این کار را هم انجام نمی دهند حداقل در برابر این افراد ایجاد مانع نکنند

تاریخ اصفهان سیتی سنتر  در واقع صفحاتی است که برخورد مسئولین استان را در طول دهه ی گذشته با بخش خصوصی و سرمایه گذاران نشان می دهد و به خوبی روشن  می کند که چرا استان هایی مانند مشهد و تبریز گوی سبقت را در ارائه خدمات از نصف جهان ربوده اند .
در اواخر دهه ی هشتاد و قبل از آن که اصفهان سیتی سنتر وارد فاز ساخت و ساز شود ؛ برخی از مسئولین وقت به بهانه ی اینکه اصفهان سیتی سنتر تقلیدی از شاپینگ مال های خارجی است و باعث ترویج فرهنگ غربی و مصرف گرایی می شود، تمام قد در برابر آن صف آرایی و در روند شکل گیری این مرکز فرهنگی و تجاری اختلال ایجاد کردند . 
اتفاقی که اگر سماجت ها و پشتکار های مسعود صرامی مدیرعامل این مجموعه در مقابل آن قرار نمی گرفت امروز اصفهان سیتی سنتری وجود نداشت که نصف جهان به داشتن آن مباهات کند.
اما ساخت چهارمین مرکز خرید بزرگ دنیا دراستان اصفهان بر خلاف آنچه برخی مسئولین تصور می کردند، توانست در زمینه هایی نظیر: اشتغال، نشاط اجتماعی ، ارائه خدمات رفاهی و حتی اعتلای فرهنگی و هنری خوش بدرخشد و همین موفقیت ها کم کم سبب شد تا امروز مسئولین نه تنها نسبت به این مجموعه دید مثبتی داشته باشند بلکه میهمان های خارجی و مسئولین کشوری اداره ی متبوع خود را نیز برای بازدید به این مجموعه دعوت کنند . 
آنچه تا بدین جا گفته شد به خوبی در صحبت های ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز به چشم می خورد . جایی که او  پس از بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه می گوید : مدیران اصفهان سیتی سنتر تابوی سرمایه گذاری( تحریم اجتماعی سرمایه گذاری ) در اصفهان را شکسته اند و  جهش تازه ای را برای ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات و ایجاد اشتغال آغاز نموده اند . 
تاج الدین  ادامه می دهد : وقتی شهر اصفهان را با شهرهای هم تراز ، مانند مشهد و تبریز مقایسه می کنم حس بدی در وجودم ایجاد می شود زیرا این کلان شهرها پیشرفت سریعی داشته اند اما اصفهان در این زمینه  ، موفقیت کمتری را به دست آورده است . 
وی با تاکید بر اینکه سهم عمده ای از این ناکامی به دلیل وجود تابوی سرمایه گذاری در استان اصفهان است، اضافه می کند : البته یافتن دلایل این ناکامی نیاز به بررسی بیشتر کارشناسان دارد . 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اصفهان سیتی سنتر را اتفاق مبارکی برای استان توصیف و ادامه می دهد : مسئولین باید قدردان و حامی  زحمات این سرمایه گذاران باشند و یا اگر این کار را هم انجام نمی دهند حداقل در برابر این افراد ایجاد مانع نکنند . 
وی با تاکید بر این نکته که باید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن شود و دست چنین سرمایه گذارانی را بوسید گفت : اصفهان سیتی سنتر تا کنون برای بیش از 9 هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است و گذشته از آن توانسته در زمینه های فرهنگی نیز گام های بزرگی را بردارد که بسیار جای تقدیر دارد .  
ناهید تاج الدین با اشاره به اینکه استان اصفهان پایتخت فرهنگی و هنری کشور است افزود : در استان اصفهان ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری وجود دارد و اصفهان سیتی سنتر توانسته است در این زمینه بسیار موفق عمل کند 
 تاج الدین ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از سرمایه گذاران  در کسوت نمایندگی مجلس اظهار داشت : یقینا اگر به وظایف خود در قبال سرمایه گزاران عمل کنیبم  شاهد اتفاقات مثبت تر و بزرگتری خواهیم بود . 
آنچه ناهید تاج الدین در پایان صحبت های خود در خصوص سرمایه گذاری گفت آرزویی است که سال هاست سرمایه گزاران منتظر برآورده شدن آن هستند . 
فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و سپردن اقتصاد به دست مردم ؛پُلی است که می تواند کشور را ازبحران بیکاری ، مشکلات اقتصادی و به تبع آن آسیب های اجتماعی عبور و به ساحل رفاه برساند و بدون شک این مهم بدون توجه و همکاری قوه ی مقننه و قوه ی مجریه اتفاق نخواهد افتاد 

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41