امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 147

 150 رشته قنات تیران و کرون احیا شد

محسن حاج عابدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به خشکسالی در سال های گذشته میزان آب دهی قنوات تیران و کرون کاهش و یا خشک شده بودند که بارش های امسال این منابع آبی را احیا کرد.
وی بیان کرد : میزان دبی آب قنوان این شهرستان در زمان حاضر رشد 2 برابری نسبت به گذشته داشته که این جریان به انجام فعالیت های کشاورزی منجر شده است.
مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با اشاره به این که کمبود آب موجب خشکی بیش از سه هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان شد، تصریح کرد: رفع چالش آب موج احیا این اراضی کشاورزی شده و اکنون کشاورزان نسبت به کشت محصولات اقدام کرده اند.
وی اضافه کرد: افزایش حجم آبی دهی چشمه مرغاب به افزایش حجم آب سد شهید منتظری روستای خمیران این شهرستان منجر شد و هفت میلیون مترمکعب آب در این سد جمع آوری شده که سرریز این سد و بخشی از آب چشمه مرغاب در رودخانه های فصلی جاری شده است.
وی مدیریت منابع آب را مهم بیان کرد و گفت: منابع آبی امسال باید به خوبی مدیریت و فرصتی برای توسعه کشاورزی و فعالیت های باغبانی باشد.
تیران و کرون دارای 21 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که آب مورد نیاز آن از چشمه مرغاب و سایر چشمه های آبی فصلی تامین می شود.
در سال زراعی 97-98 430 میلی متر بارندگی در این شهرستان انجام شده که در 40 سال گذشته بی سابقه بوده است.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41