امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 106

 193 طرح به مرحله داوری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی رسید

چهاردهمین جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ ‌بهایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ترویج و توسعه فن ‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری و معرفی فن ‌آفرینان روزهای ششم و هفتم دی سالجاری توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می ‌شود.
این جشنواره در دو بخش مسابقه ‌ای و غیر مسابقه‌ ای برگزار می ‌شود که بخش مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار (دانشجویی و آزاد)، فن‌آفرینان و فرصت‌های سرمایه‌ گذاری و بخش غیر مسابقه‌ای شامل نمایشگاه، مذاکره با سرمایه گذاران، نقطه شروع ارتباط (نشا) و کارگاه های آموزشی است.
دبیر جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ‌بهایی روز شنبه ب ایرنا گفت : حدود یکهزار طرح در بخش های مختلف ثبت نام کردند که از بین آنها پرونده مربوط به 193 طرح، تکمیل شد و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
کوروش خسروی ادامه داد : از میان طرح هایی که مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد 155 طرح در بخش طراحان کسب و کار و 38 طرح در بخش فن آفرینان است.
به گفته وی، پیش بینی می شود که از میان این طرح ها، 60 طرح به مرحله نهایی جشنواره برای ارائه، داوری و معرفی برترین ها راه یابد.
خسروی از بخش های جدیدی که امسال به جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اضافه شده است به برگزاری نشست انتقال تجربه ورود به بازارهای بین المللی و اعطای جایزه فناوری صنعت‌ ساز شیخ زین الدین اشاره کرد.
وی با بیان اینکه نشست انتقال تجربه با حضور شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه بین الملل و برخی مقام های دولتی مرتبط از وزارت امور خارجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، گفت : جایزه فناوری صنعت ساز شیخ زین الدین نیز به برترین صاحبان طرح‌ های فناورانه‌ای که بر اساس طرح آنها، خط تولید و یا کارخانه ای ایجاد شده است، اعطا خواهد شد.
خسروی خاطرنشان کرد : جایزه فناوری صنعت‌ ساز به منظور گرامیداشت یاد و خاطره محمود شیخ زین الدین و خدمات وی همزمان با چهاردهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی، اعطا می‌ شود.
محمود شیخ زین ‌الدین، معاون فقید نوآوری و تجاری‌ سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس اسبق شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی، خرداد امسال به دلیل عارضه قلبی درگذشت.
دبیر چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ ‌بهایی همچنین با اشاره به اینکه این رویداد اردیبهشت هر سال برگزار می شد، تصریح کرد : امسال زمان برگزاری این رویداد به دلیل برگزاری کنفرانس بین المللی 'پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری' (IASP 2018) به دی ماه منتقل ‌شد.
سی و پنجمین کنفرانس جهانی 'پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری' شهریور امسال برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با حضور نمایندگان 50 کشور در اصفهان برگزار شد.
جشنواره ملی شیخ بهایی از سال 83 هر سال از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می شود.
از آنجا که شیخ‌ بهاء‌الدین محمد عاملی متخلص به شیخ‌ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ' شیخ‌بهایی' نامگذاری شده است.
حدود 43 پارک علم و فناوری و پنج هزار شرکت دانش بنیان و واحد فناور در کشور فعالند.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که با هدف حمایت و هدایت شرکت های دانش بنیان ایجاد شده، دارای 10 مرکز رشد فناوری، 2 پارک علم و فناوری و حدود 500 شرکت دانش بنیان مستقر است.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41