امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 132

 34 درصد مدارس اصفهان نیازمند سامانه گرمایشی استاندارد است

به گزارش باخبرباش به نقل از  ایرنا، هم اکنون در استان اصفهان حدود 30 هزار کلاس درس در پنج هزار واحد آموزشی دایر است.
مهدی میربد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طرح استاندارد سازی سامانه های گرمایشی مدارس در سال های اخیر اجرا شد، افزود: این طرح در استان با هدف تامین ایمنی و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و بهینه سازی مصرف انرژی و فراهم کردن زمینه های مناسب فرآیند تعلیم و تربیت از سال 1392 آغاز شد.
وی اضافه کرد: سامانه گرمایشی حدود 28 درصد مدارس قبل از اجرای این طرح استاندارد نبود ولی هم اکنون 66 درصد مدارس استان به لحاظ وسایل گرمایشی استاندارد شده است.
مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان ادامه داد : در صورت تامین و تخصیص اعتبار لازم می توان وعده داد که تا حدود سه سال آینده تمامی کلاس های درس استان به وسایل گرمایشی استاندارد مجهز شود.
مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان یادآور شد: اکنون فقط بالغ بر یکهزار باب مدرسه در استان از بخاری نفتی استفاده می شود.
وی، با بیان اینکه از بخاری نفتی در مدارسی استفاده می سود که طرح های گازرسانی انجام نشده و یا تعداد دانش آموزان و کلاس های درس آنها محدود است، گفت: با این وجود این اداره کل با همکاری اداره های آموزش و پرورش استان نسبت به ایمن سازی و رفع نقایص مدارسی که از بخاری نفتی یا گازی استفاده می کنند اقدام کرده است. 
میربد اضافه کرد : در این راستا تعویض یا رفع عیب بخاری های معیوب و غیراستاندارد و همچنین نصب کلاهک اچ و شارژ کپسول های آتش نشانی در مدارس یاد شده صورت گرفته است. 
وی با اشاره به اینکه تاکنون مشارکت خیرین استان بیشتر در حوزه مدرسه سازی بوده است ،گفت: از آنها دعوت می شود که در بخش تجهیز و تعویض سامانه های گرمایشی مدارس حضور یابند.
مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان به وضعیت فضاهای آموزشی استان اشاره کرد و گفت: اکنون حدود پنج هزار کلاس درس در استان تخریبی و بالغ بر 6 هزار کلاس دیگر نیازمند مقاوم سازی است.
وی تاکید کرد: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی برای نوسازی و مرمت مدارس، همچنان نیازمند دست های پر از خیر و برکت خیرین استان هستیم.
به گزارش ایرنا، استاندارد سازی سامانه های گرمایشی مدارس به تاکید کارشناسان لازمه امنیت فضای تعلیم و تربیت و تامین ایمنی و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان است. 
این ضرورت در پی پیشگیری از بروز حوادث تلخ و جانسوزی است که امسال و سال های گذشته در فصل پاییز و زمستان در مدارس برخی مناطق کشور رخ داد. 
هم اکنون دستگاه تعلیم و تربیت استان اصفهان متشکل از 850 هزار دانش‌ آموز، بیش از 50 هزار معلم شاغل و 30 هزار بازنشسته و بیش از پنج هزار مدرسه است.
6994/6026/

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  BKB-Admin5

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41