تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 19693

 عشوریون ،رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی و تولیدکنندگان قطعات و وسائط سنگین و ماشین آلات صنعتی شهرستان اصفهان : نگاه جهانی ، راه حل برون رفت از رکود صنعتگران است

باخبرباش - صنایع در کل کشور با مشکلاتی مواجه هستند که متاسفانه در اصفهان نمود بیشتری دارد، که بدلیل جدا شدن البرز از تهران، اصفهان ، بزرگ‌ترین استان صنعتی کشور نام گرفت و کارخانه های متعددی ساخته شد ولی بستری برای آنها مهیا نگردید که این امر باعث بروز مشکلات و شرایط نامطلوب صنعتگران اصفهانی و تعطیلی بسیاری از این کارگاه ها شده است.

رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی و تولیدکنندگان قطعات و وسائط سنگین و ماشین آلات صنعتی شهرستان اصفهان ، که پیگیر مشکلات ، از طریق نمایندگان اصفهان در مجلس می باشد و پای مجلس را به این مهم باز کرده در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت : اتحادیه همانطور که از نامش مشخص است حاصل کارگروهی و جمعی می باشد و اتحادیه یک پایگاه اقتصادی نیست بلکه خدمت رسان است و می طلبد متخصصین بیشتری در این زمینه همیاری  داشته باشند  تا بتوانیم باعث شکوفایی استعداد جوانان و همچنین ورود آنها به بازار بشویم.

_.jpg - مگا بایت 1.34

اکبر عشوریون با ابراز اینکه این اتحادیه از پنج کمسیون تشکیل شده افزود : 1-کمسیون شکایات و مطالبات مردمی که تشکیل شده از خرد جمعی از افراد متخصص و کاردان  می باشد و موظف است ،عدالت را بین شاکی و متشاکی برقرار کند. 2- کمسیون حل اختلاف که ملزم است دعاوی بین واحدها و اعضا را حل کند . 3-کمسیون آموزش که نقش بسیار خطیری بردوش داردزیرا صنعتگران ما نیاز وافری به آموزش دارند که متاسفانه علی رغم رایگان بودن بسیاری از آنها بخاطر فرهنگ ما ایرانی ها که خود را دانا می دانیم ، از این کلاس ها استقبال نمیشود. 4- کمسیون فنی که تشخیص سطح فنی و قیمت گذاریها را تعیین می کند. 5- کمسیون بازرسی که پیداکردن واحدهای متخلف و بدون پروانه را بر دوش دارد.

وی با عنوان اینکه مبنای کار این اتحادیه بر شفاف سازی بنا شده تصریح کرد : مردم و صنعتگران باید بدانند که در زمینه مالی و امورعملیاتی چه اقداماتی صورت گرفته و ما با صداقت کامل اذعان داریم که هیچ زد وبندو کارپنهانی وجود ندارد و همه قدمها با ارگان ها  در راستای قانون و مقررات بوده و در پیشبرد اهداف به موفقیت های چشم گیری دست یافته ایم.

عشوریون یکی از نقایص عمده این صنف را نبود بانک اطلاعاتی جامع برشمرد و تاکید کرد : برای مصرف کننده های بزرگ مانند فولادمبارکه ، نیازهای صنعتی خود را از خارج  کشور و یا از دیگر استان ها برطرف می کند در صورتی که می توانند از کارگاه های داخل استان استفاده کنند ولی بخاطر نبود یک بانک جامع که مصرف کننده فقط با یک سرچ بتواند نیاز خود را بر طرف کند و ما با دیدی فراتر از نیاز داخل کشور و با نگاهی جهانی به این موضوع می نگریم چرا که وقتی کار جهانی شود، نخست رونق کسب و کار  و سپس به علت رقابت جهانی تولیدکنندگان بلاجبار سطح کیفیت خود را بالا برده و دارای استاندارهای جهانی می شوند و سهم خود را از بازارهای جهان پیدا خواهند کرد.

photo_2018-02-12_13-20-14.jpg - 133.74 کیلو بایت

رئیس اتحادیه ، اصفهان را قطب قطعه سازی و دیزل ایران خواند و افزود : در استان اصفهان 3700 واحد پروانه دار وجود دارد که شرط ماندگاری در آنها در این موقعیت حمایت دولت است نه وام دهی دولت .

وی با بیان اینکه فشارهای مضاعف و 9 درصد ارزش افزوده از جمله مشکلات صنعتگران است ادامه داد: علاوه بر این وام 18 درصدی به صنعتگر تعلق می‌گیرد اما سود حاصل از وامی که باید به بانک پرداخت می شود بالای 25 درصد است، این موضوع سبب شده تا صنعتگر نتواند پا به عرصه رقابت بگذارد و از صحنه خارج شود و این یکی از دلایل رکود است. در حال حاضر تورم ما تک رقمی یعنی 8 درصد است اما این در حالی است که صنعتگر ما باید 25 درصد سود بانکی پرداخت کند و باید باز نگری در قانون صورت گیرد.


عشوریون در پایان مشکل جدی  واحدهای صنعتی را شرایط نامساعد موجود بیان کرد و گفت : به جای اینکه صنعتگر به فکر تولید ، طراحی ، نوآوری و بالابردن کیفیت محصولات خود باشد ، 90 درصد به دغدغه هایی همچون تهیه مواد ، بازاریابی ، مسایل مالی ، بیمه و از همه مهمتر مسائل مالیاتی می اندیشد که این جلوی خلاقیت و کیفیت را خواهد گرفت.

photo_2018-02-12_13-20-27.jpg - 140.57 کیلو بایت

 

 

 

 

کد خبر :