امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2177

 بازهم کمیته انضباطی و یک سردرگمی جدید محرومیت بیرانوند یک جلسه ای باقی می ماند

محرومیت علیرضا بیرانوند قطعی است یا تعلیقی؟ سه جلسه محرومیت قبلی او به محرومیت یک جلسه ای اش اضافه می شود یا این رای نقض شده است؟

 

 باخبرباش ، گاهی اوقات رای یک بازی بلافاصله صادر می شود و گاهی رای یک بازی ماه ها بعد صادر می شود و ادغام این آراء باعث سردرگمی می شود و گاهی هم فدراسیون فوتبال رای را در سایت رسمی اشتباه منتشر می کند و مجموعه این رفتارها همان طور که اشاره شد باعث سردرگمی می شود و حتی شائبه ادیت آراء هم در اذهان شکل می گیرد.

 

دیروز بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس اعلام کرد دیدار این تیم با پارس جنوبی با حضور تماشاگر برگزار می شود همه متعجب شدند چرا که در رای صادره از سوی کمیته انضباطی که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده بود، آمده بود تماشاگران تیم پرسپولیس یک جلسه محروم شده اند اما این رای قابلیت تجدید نظر خواهی دارد. درحالی که هنوز اعتراض باشگاه پرسپولیس از سوی کمیته استیناف مورد بررسی قرار نگرفته بود اعلام باشگاه پرسپولیس شائبه ادیت رای را در اذهان شکل داد اما بلافاصله روابط عمومی فدراسیون فوتبال بیانیه ای منتشر و اعلام کرد رای اولیه که در سایت منتشر شده بود، اشتباه بوده و بلافاصله رای تصحیح شده اما مورد استفاده رسانه ها قرار نگرفته! و در نهایت اینکه محرومیت تماشاگران تیم پرسپولیس و سپاهان تعلیقی است. بدین معنی که فعلا اجراء نمی شود. خیلی ها دیروز از توضیحات روابط عمومی فدراسیون فوتبال قانع نشدند که البته باید به آنها حق داد.

 

اما ماجرای رای علیرضا بیرانوند چیست؟ در رای صادره از سوی کمیته انضباطی آمده که علیرضا بیرانوند یک جلسه محروم شده و رای محرومیت او قابلیت تجدید نظر خواهی ندارد اما جریمه او قابلیت تجدید نظر خواهی دارد. یکی از اعضای کمیته استیناف در پاسخ به این سوال که آیا علیرضا بیرانوند به رای صادره اعتراض کرده است؟ گفت:« باشگاه پرسپولیس به رای صادره اعتراض کرده است. هم چنین علیرضا بیرانوند.» طبیعتا در بررسی مجدد این پرونده بخشی از آراء مورد تجدید نظر قرار می گیرد که قابلیت تجدید نظرخواهی دارد. بنابراین باید گفت علیرضا بیرانوند قطعا در بازی با پارس جنوبی به میدان نخواهد آمد.

 

اما علیرضا بیرانوند به خاطر تخلفی که در بازی با پارس جنوبی داشت، سه جلسه به صورت تعلیقی محروم شده است. کمیته انضباطی رای مربوط به این تخلف را 4 خرداد صادر کرد و در خبر منتشره به این نکته اشاره کرد که علیرضا بیرانوند به استناد فیلمی که 26 اردیبهشت در فضای مجازی منتشر شده و حکایت از برخورد بد او با سرباز نظام وظیفه در حاشیه برگزاری دیدار پرسپولیس با پارس جنوبی داشت، به مدت سه جلسه و برای 6 ماه به صورت تعلیقی محروم می شود و البته جریمه نقدی 50 میلیون تومانی را باید به حساب فدراسیون فوتبال واریز کند که همان موقع جریمه نقدی 50 میلیون تومانی از سوی باشگاه پرسپولیس به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد تا علیرضا بیرانوند در ادامه هم تیم را در بازی های لیگ برتر همراهی کند. اما این رای به محرومیت یک جلسه ای علیرضا بیرانوند اضافه نخواهد شد. چون این بازی بعد از بازی پرسپولیس با سپاهان بودهر محرومیت تعلیقی وی با محرومیت یک جلسه ای اش اضافه و اجراء نخواهد شد.

 

علیرضا بیرانوند در بازی با پارس جنوبی محرومیت یک جلسه ای اش را پشت سر خواهد گذاشت و در ادامه به مدت 6 ماه همان طور که در رای آمده هر تخلفی مرتکب شود محرومیت سه جلسه ای هم در رای جدید اعمال خواهد شد. جالب اینکه رای مربوط به تخلفات دیدار پرسپولیس با سپاهان(6 اردیبهشت) با وجود اینکه قبل از دیدار پرسپولیس با پارس جنوبی بود دیرتر صادر شد یعنی 17 تیر که دراین رای علیرضا بیرانوند یک جلسه به صورت قطعی محروم و جریمه نقدی شد که محرومیت وی قابلیت تجدید نظر نخواهی ندارد. رای مسابقه ای که زودتر برگزار شد دیرتر صادر شد و این تضاد بارها و بارها دچار سردرگمی اهالی فوتبال شده است. امیدواریم این فصل همان طور که مهدی تاج بدان اشاره کرد آراء تخلفات به سرعت و بلافاصله صادر شود.

منبع خبر :  ورزش سه
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41