امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2644

 برای اولین بار هشدار خاموشی برق در زمستان به صدا درآمد

با وجودی که هر ساله  خاموشی ها را در تابستان داشتیم امسال به جهت افزایش 4 و نیم درصدی مصرف برق بدنبال افزایش بی رویه گاز، خاموشی ها را در زمستان شاهد هستیم .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: بدنبال سرمای شدید هوا  و مصرف بالای گاز شاهد  افزایش 4 و نیم درصدی مصرف برق در سراسر کشور مواجهیم.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف برق را در گام اول از سوی صنایع و سپس در بخش خانگی و تجاری شاهد بودیم، ادامه داد: با توجه به اینکه اولویت شرکت گاز تامین سوخت مصرفی منازل است  که امروزه تامین سوخت مصرفی نیروگاههای برقی با اختلال مواجه شده و در تولید برق با محدودیت هایی روبروایم.

 وی تصریح کرد: انرژی مصرفی برق در توزیع استان در دو ماه گذشته بالغ بر1 میلیون و 300 هزار  مگاوات بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال 98 حدود 5 درصد رشد داشته ایم.

حمید علاقمندان با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف گاز کشور در بخش خانگی و تجاری مصرف است، افزود: با کمبود سوخت در نیروگاههای برقی با محدودیت تولید برق مواجهیم و در صورت عدم همکاری و همراهی مردم در مصرف بهینه انرژی برای مدیریت بار ناچار به اعمال خاموشی با برنامه در سطح استان خواهیم بود .

وی  با بیان اینکه در حوزه مصرف برق در بخش اداری و صنایع اقدامات موثری انجام شده است، اعلام کرد: در صنایع به دلیل شرایط سخت امسال، صنایعی که بیش از دیماند خریداری شده،  برق مصرف کنند، ابتدا تذکر دریافت میدهیم و درصورت تکرار علاوه بر جریمه ، برقشان قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان اظهار داشت: در بخش اداری نیز کنترل به صورت مستمر انجام می شود و اداراتی که پس از پایان کار، دستگاه‌های گرمایشی را خاموش نکرده باشند ابتدا تذکر دریافت کرده و در صورت تکرار، مدیر مربوطه باید  در خصوص دلایل آن پاسخگو باشد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41