امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2265

 تبادل بیمار روشی برای درآمدزایی/ پول هایی که از عدم آگاهی مردم به جیب می زنند

سالهای سال است که در مطب پزشکان شاهدیم با تبادل بیمار گاها با آزمایشگاه، داروخانه  ، مرکز تصویر برداری و غیره ای  در قالب تبادل بیمار و سوء استفاده از ناآگاهی و کمبود اطلاعات مردم در حوزه سلامت پول های کلان به جیب می زنند و با روان بیماران و خانواده آنها بازی می کنند.

به گزارش خبرنگار با خبر باش، در تازه ترین اطلاعاتی که به خبرنگار این مجموعه از سوی یکی از منابع آگاه و دخیل در این حوزه رسید، اعلام کرد: داروخانه شبانه روزی در محدوده دروازه شیراز با کمک منشی متخصصان  مختلف انها را خریداری کرده که بیماران را برای دریافت دارو به این داروخانه هدایت کنند و درصد بگیرد.

به این صورت که بیمار را ترسانده که این داروی که پزشک برای شما تجویز کرده است فقط در این داروخانه موجود است و اگر دارو را از غیر این داروخانه تهیه کنید اصل نیست و تقلبی است و یا از شرکت مذکور نیست و هر اتفاقی برای بیمار شما بیفتد ما پاسخگو نیستیم.

گاها بیمارانی که باید در این ترافیک تمام داروخانه های مسیر را از سر بگذرانند و خود را به دروازه شیراز برسانند و از داروخانه مذکور دارو را دریافت کنند.

آنچه قابل تامل است اینکه به در و دیوار مطب پزشک متخصص  کاغذهایی  نصب است که از داروخانه شبانه روزی دروازه شیراز ، دارو را تهیه کنید.

در این میان زن سالخورده ای که نسخه به دست آمده بود ، گفت: مگر داروهای این داروخانه اصل نیست چرا به من گفته شده از داروخانه شبانه روزی واقع در دروازه شیراز دریافت کنید و داروهایی که با همان نسخه خریداری کرده بود را پس داد.

خانمی که همسرش داروساز است و به پزشک مرتبط مراجعه می کند و می گوید خانم دکتر شما فقط دارو را بنویسید  همسرم تهیه می کند  اما آنچنان از سوی منشی پزشک ترسیده شده بود  به علت اینکه جان فرزند در شکمش برایش مهم بود از ترس اینکه شاید داروهای خاصی تجویز کرده  و باید حتما از داروخانه مذکور تهیه کند، به اجبار زیر بار خرید داروها رفت.

کارشناس یکی از داروخانه ها با اعلام اینکه متاسفانه صاحب این داروخانه با بسیاری از پزشکان رابطه مالی دارد و به ازای هر بیماری که برای دارو بفرستند درصد قابل قبولی به آنها می پردازند و در این میان فقط بیمارانی را شاهدیم که اذیت میشوند.

همواره پزشک را محرم راز خوانده اند و بسیار قدیس حال اینکه گاها شاهد پزشکان و داروسازان و منشی های هستیم که حتی صدای جامعه پزشکی هم درآمده و در سمینارهای مختلف از اخلاق پزشکی یاد می کنند .

در وبینارهای داخلی پزشکی از روابط پولی پنهان بین پزشکان و حتی منشی های پزشکان با مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه ها و داروخانه هایی می گویند که بیماران را به بهانه های مختلف بیمار را راهی مرکز طرف قرار داد خود می کنند.

به این بهانه که با کیفیت ترین تصویر برداری ها، آزمایشات فلان آزمایشگاه دقیق تر است یا داروهای اصل از فلان داروخانه قابل دستیابی است، بیمار از همه جا بی خبر را بازیچه روابط خود می کنند.

با وجودی که این فاجعه امروزه حالت عادی به خود گرفته اما بازرسین غذا و دارو و نظام پزشکی  به جای نظارت بر تخلفات نشسته اند تا شکایتی صورت گیرد و مطابق با شکایت نامه برخورد شود.

این ترس و دلهره که به جان بیماران افتاده  تنها با یک آگاه سازی از سوی پزشک مرجع خاموش می شو د اما هیهات که علم پزشکی بسیار پیچیده است و به راحتی می توانند از عدم آگاهی بیماران نسبت به حوزه پزشکی سو استفاده و بیماران را در زمانی که تنها به پزشک خود پناه آورده و از همه جا درمانده اند را به بازی بگیرد.

هر چند در این میان نیز پزشکانی را شاهدیم که از جان خود گذشته و عمر خود را صرف درمان صادقانه برای بیماران می کنند .

عاطفه قلع ریز 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41