امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 1
 تعداد بازدید - 5502

 تحریم ، اهرمی برای عبور از محدودیت ها و فرصتی برای بومی سازی تکنولوژی در ایران

ترور وحشیانه سردار سلیمانی و همراهانش در فرودگاه بغداد بدون شک یک ضایعه دردناک و زخمی عمیق است که بر چهره تاریخ خواهد ماند .حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در مظلومیت تمام و ناجوانمردانه به شهادت رسید اماراهش با جدیت بالاتر و مصمم تر دنبال می شود.

رئیس جمهوری آمریکا  بعد از ترور سردار سلیمانی و همرزمانش با وقاحت تمام از اقدامش دفاع کرد و در تازه ترین صحبت هایش از تشدید تحریم ها علیه ایران گفته است در همین رابطه مصاحبه ای داشتیم با علیرضا زمانی کارشناس خرید مجتمع فولاد مبارکه که طی سنوات گذشته توانسته با دور زدن تحریم ها و بومی­ سازی تجهیزات ساخت کمپانی های آمریکایی و اروپایی ، مجتمع فولاد مبارکه را به سمت خود کفایی حرکت دهد  .

تلاش های علیرضا زمانی منجربه ساخت تجهیزات صنعت فولاد  در داخل کشور و صرفه­ جویی ده ها میلیاردی و میلیون یورویی و جلوگیری از خروج ارز از کشور گردیده است .

این دانش آموخته دکتری مدیریت بازرگانی در این باره می گوید: در تحریم­ ها با اقتباس گرفتن از سیره و منش و سلوک سردار سلیمانی می توان تهدید را به فرصت تبدیل نمود و کشور را از بن­ بست اقتصادی و تنگنای معیشتی فعلی به سمت رونق تولید و اشتغال­زایی سوق داد و با تحول در نگاه و اندیشه مسئولین می توان به آن سرعت داد .

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: اگر به سبک بزرگانی چون شهید سپهبد سلیمانی و با نیت خالص برای خداوند و خدمت به مردم گام­ های عملی برداشته شود، قطعا علی­رغم وجود این تحریم­ها ی ظالمانه­ فعلی ،می­توان کشور را از این پیچ تاریخی و حساس و در عین حال ظالمانه به صحت و سلامت عبور داد و تنها رمز آن ،همدلی و تلاش برای رضای خداوند و خدمت خالصانه به جامعه است .

علیرضا زمانی افزود ان شاالله به برکت خون این شهیدان عزیز که به تازگی از میان ما رفته ­اند ،شاهد تحول در نوع نگاه مردم و مسئولین امر از یک طرف و از طرف دیگر همدلی، وحدت و پشتیبانی همه آحاد ملت از خادمان دلسوز واقعی باشیم و این نهال مقدسی که شهیدان عزیز، با خون خود کاشته ­اند را تبدیل به درخت تنومند خودباوری و پیشرفت خواهیم نمود و ام­ القری اسلام آن گونه که شایسته و بایسته در دنیاست تحت رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب، به جایگاه واقعی خود در دنیا برسد و همچون گذشته فریادرس مظلومان عالم باشد.

وی در پایان گفت: تحریم ها همیشه بوده و هستند و هر چند این تحریم ها ظالمانه و از سر بیچارگی دشمنان است،اما باید قبول کنیم که یا باید سفت و سخت پای کار بود و مشکلات را کنار زد و راه ها را ساخت یا به حرف زور تن داد و وابسته بود .

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41