امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3421

 تشکیل کمیته ویژه بررسی محدودیت واردات خودرو در شورای رقابت

رئیس شورای رقابت از تشکیل کمیته ویژه در این شورا برای تعیین تکلیف بخشنامه اخیر محدودیت واردات خودرو از اول دی خبر داد و گفت: رای نهایی شورای رقابت دو هفته دیگر اعلام می شود.

رضا شیوا  با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته شورای رقابت موضوع ضوابط جدید واردات خودرو مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: اخیراً معاون اول رئیس جمهور بخشنامه‌ای را به وزارت صنعت ابلاغ کرده که براساس آن نمایندگی‌های فاقد مجوز رسمی شرکت مادر از اول دی ماه امکان واردات خودرو را نخواهند داشت که همین موضوع اعتراضاتی را از سوی واردکنندگان به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه در همین ارتباط دو شکایت از انجمن واردکنندگان و کارفرمایان خودرو به شورای رقابت ارسال شده است، افزود: به اعتقاد آنها در بند ۶ بخشنامه معاون اول رئیس جمهور ممنوعیت واردات خودرو و سایر کالاهای بادوام به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت منوط به داشتن نمایندگی مجاز و خدمات پس از فروش است که در این رابطه وزارت صنعت برای جلوگیری از بروز بازار انحصاری در خودروهای خارجی باید تصمیمات بهتری را اتخاذ می‌کرد.

شیوا با اشاره به اینکه قبلاً براساس دستور العمل ضوابط واردات خودرو نمایندگی های غیر رسمی با پرداخت ۳ درصد ارزش سیف به نمایندگی رسمی امکان واردات خودرو را داشتند، گفت: واردکنندگان در این جلسه از مشکلات خود برای اخذ نمایندگی رسمی از شرکت مادر صحبت کردند و اینکه تصمیم جدید وزارت صنعت در ممنوعیت واردات خودرو توسط نمایندگی‌های غیر رسمی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده و بازار از رقابتی بودن خارج خواهد شد.

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: در این جلسه نظرات نماینده وزارت صنعت و واردکنندگان مورد ارزیابی قرار گرفت اما نتوانستیم به جمع بندی نهایی برسیم و قرار شد یک کمیته در شورای رقابت تشکیل و ظرف دو هفته به بررسی این موضوع بپردازد و رأی نهایی خود را اعلام کند.

 
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41