امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2160

 خنک ترین استان کشور پذیرای گردشگران تابستانی چهارمحال و بختیاری خنک ترین استان کشور پذیرای گردشگران تابستانی است.

 باخبرباش ، درحالی که با افزایش دمای هوا در بسیاری از مناطق کشور، گرما ساکنان این مناطق را رنج می دهد، خنکای هوای چهارمحال و بختیاری نوازشگر حضور گردشگران در این استان است.

چهارمحال و بختیاری با دارا بودن چشم اندازهای زیبای کوهستانی، تالاب ها، جنگل های بلوط و بنه و آبشارها و رودخانه ها از محیط طبیعی مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.

حاشیه زاینده رود و پل زمانخان، گرداب بن، تفرجگاه پیرغار، آبشار آتشگاه لردگان، کانون گردشگری کوهرنگ، تالاب های بین المللی چغاخور و گندمان و قلعه های تاریخی از مهم ترین مناطق سیاحتی و امامزادگان حمزه علی، بابا پیراحمد و دو معصوم از مهم ترین مناطق زیارتی چهارمحال و بختیاری به شمار می روند؛ چهارمحال و بختیاری 11 موزه، 420 اثر تاریخی و فرهنگی، بیش از 150 جاذبه گردشگری و 15 منطقه نمونه گردشگری را در دل خود جای داده است.

روستاهـای هوره، یاسه چـاه، چلوان و سوادجان به خاطر سابقه تاریخی؛ روستاهای آتشگاه، آورگان، سرآقا سید، شیخ علیخان و دیمه به دلیل داشتن طبیعت بکر و زیبا و روستاهای دستگرد امامزاده، ده چشمه و دزک به دلیل برخورداری از جاذبه های تاریخی و طبیعی به عنوان روستاهای هدف گردشگری در چهارمحال و بختیاری مشخص شده اند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41