امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2056

 دریافت زیرمیزی توسط کارشناسان رسمی دادگستری به لغو پروانه منجر میشود

 رییس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان از لغو پروانه کاری کارشناسان رسمی دادگستری در حالی خبر داد که اقدام به دریافت زیر میزی کنند.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، فرهاد طاهریون اصفهانی  اگر چه در نشست خبری که  به مناسبت روز کارشناس حاضر شد، اعلام کرد: موارد تخلف کارشناسان رسمی دادگستری انگشت شمار است اما سال گذشته بالغ بر ۳۳۴ شکایت از سوی شهروندان به کانون ابلاغ شده است که حدود ۱۰ درصد منجر به صدور رای شد .

وی با اشاره به اینکه این میزان تخلف از سوی کارشناسان به نسبت تعداد کل کارشناسان رسمی  عضو کانون که بالغ بر 2 هزار و 200 نفر هستند رقم ناچیزی است و زیر یک درصد را شامل میشود، ادامه داد: حتی یک تخلف برازنده کانون نیست و ما همون یک تخلف را هم برخورد قاطع می کنیم.

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان از فعال بودن 31 کانون در تمام کشور خبر داد و تصریح کرد: در هر استانی که تعداد کارشناسان رسمی به بیش از 30 نفر برسند اجازه فعال کردن کانون را دارند .

وی با اظهار اینکه کارشناسان در 65 رشته تخصصی فعالیت می کنند و صرفا می توانند نظرات کارشناسی ارائئه کنند و از ارائه هر گونه اظهار نظر حقوقی و قضایی به دور هستند و یک تخلف محسوب میشود، گفت: عمده مشاوره ها در حوزه فنی و مهندسی است و بخشی از ان مربوط  به حوزه خانوادگی است.

  طاهریون اصفهانی از ارائه یک هزار و 570 مشاوره رایگان به  شهروندان اصفهانی در سال گذشته خبر داد و گفت: بدنبال الکترونیک کردن کانون و یکپارچه سازی فرایندهای ارجاع هستیم و در همین راستا بالغ بر 2 هزار و 500 کارتابل الکترونیکی برای کارشناسان رسمی دادگستری ایجاد شده است و با  راه اندازی اتوماسیون های اداری  در مسیر حذف مراجعات حضوری، روزانه ۶۰ نامه و تقاضای کارشناسی ابلاغ میشود که 110 هزار برگه کاغذی صرفه جویی و 4 هزار سفر در سال حذف میشود.

وی توسعه نیروی انسانی را از دیگر اقدامات این کانون عنوان کرد و گفت: به همین منظور سامانه اموزش مجازی در شرایط کرونایی راه اندازی شده است که در سال گذشته بالغ بر 43 هزار نفر ساعت آموزش حضور صورت گرفته است.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41