امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 28

 روایت زندگی و روزگار «محمدرضا اسماعیلی»


4 دهه خدمت پرافتخار در مناصب حساس کشوریروایت زندگی و روزگار «محمدرضا اسماعیلی»

اصفهان برای نمایندگی مجلس به افراد حقوقدان با شهرت شاخص کشوری نیاز دارد که بتوانند در عرصه های رایزنی ملی، پروژه های نیمه تمام اصفهان را پیش ببرند و برای موانع بزرگی همچون خشکسالی چاره جویی کنند.

آقای اسماعیلی از شاخص‌ترین چهره‌های انقلابی و پیشگام مبارزه است که از اولین سال‌های پیروزی انقلاب در سنگرهای حساس، به‌عنوان حقوقدانی شاخص، همواره افتخار استان اصفهان در عرصه مدیریتی کشور بوده است.

 

محمدرضا اسماعیلی در فروردین‌ماه، سال 1341 هم‌زمان با شروع نهضت معمار کبیر انقلاب، در حالی به دنیا آمد که پدرش در چنگال دژخیمان طاغوتی پهلوی، اسیر و زندانی بود.

محمدرضا در خانواده‌ای متدین، مذهبی و انقلابی و ساده‌زیست دوران کودکی خود را می‌گذراند، دورانی که در غیبت پدر بزرگوار انقلابی‌اش سپری می‌شد، پدر مبارزی که سال‌های جوانی‌اش را در زندان‌های ستمگران پهلوی گذراند.

همین اصالت انقلابی خانواده، سبب آشنایی محمدرضا با قیام تاریخ‌ساز امام خمینی در ایام نوجوانی‌اش شد، او علی‌رغم سن کمی که داشت در مبارزات مسجدی علیه شاه و در راهپیمایی‌ها حضور فعال داشت.

همین شور انقلابی سبب شد، در سال 1356 که مقطع سوم دبیرستان را می‌گذراند، توسط مسئولین طاغوتی آموزش پرورش از آموزشگاه اخراج شود، آن زمان ساواک بر مدارس و دانشگاه‌ها متمرکزشده و به شناسایی جوانان انقلابی می‌پرداخت.

اگرچه در مقطعی، محمدرضای جوان از تحصیل بازماند ولی این سبب شد تا دوشادوش مبارزین و انقلابیون به‌ صف یاران خمینی بپیوندد و با شور و شعف، تمام‌وقت خود را صرف فعالیت انقلابی در مساجد و کانون‌های مبارزه نماید.

 

این فرصت سرنوشت‌ساز، از او انسانی جسور و خستگی‌ناپذیر ساخت، او در همه مبارزات خیابانی و فرهنگی آن سال‌ها پیش‌قدم بود و برای خدمت به انقلاب از هر فرصتی استفاده می‌کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بازگشایی مدارس، محمدرضا به تحصیل ادامه داد و دوران متوسطه را به پایان برده و برای کنکور دانشگاه ثبت‌نام کرد.

او در جوانی در لبیک به‌فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر عضویت جوانان در ارگان‌های انقلابی به فعالیت در کمیته فرهنگی جهاد سازندگی استان اصفهان پرداخت.

اسماعیلی، هم‌زمان با شروع جنگ تحمیلی به فعالیت‌های جهادی در کمک به جنگ‌زدگان و یاری شهرهای آسیب‌دیده پرداخت و در خدمت مهاجرین جنگ‌زده میهمان در اصفهان قرار گرفت و از هیچ کوششی برای ایجاد سرپناه و تأمین ملزومات آوارگان جنگ که از جور صدام کافر و آدمکش به مرکز کشور و به‌خصوص اصفهان پناه آورده بودند، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کرد.

او در اردوگاه و پناهگاه مهاجرین جنگ‌زده در اصفهان به تلاش شبانه‌روزی برای بهبود شرایط این قشر محروم پرداخت و برای ایجاد سرپناه‌های دائمی و تأمین مسکن این عزیزان با سخت‌کوشی به رایزنی با مرکز و مسئولین رده‌بالا پرداخت.

ایشان برای ارج نهادن به هزاران شهید گلگون‌کفن که آزادی و استقلال امروز ایران مرهون خون این عزیزان است، در بنیاد شهید انقلاب اسلامی مشغول شد و در بخش‌های مختلف این نهاد مقدس به خادمی شهدا و خانواده گرانقدرشان مفتخر شد.

او با شروع تحرکات تجزیه طلبانه در غرب کشور به‌فرمان امام و همراه دیگر پاسداران و مدافعان انقلاب به کردستان عزیمت کرد و به مدت سه سال در آن استان به خدمت در نهادهای انقلابی مبادرت ورزید.

اسماعیلی، با بازگشایی دانشگاه‌ها پس از انقلاب فرهنگی، در رشته حقوق به تحصیل پرداخت و با انگیزه زیاد در مدت کوتاهی به دریافت درجه کارشناسی مفتخر شد و

او سپس به اصفهان بازگشت و با مسئولیت ریاست اداره بازرسی زندان‌های استان اصفهان چهارمحال و بختیاری به مدت 18 ماه به بهبود وضعیت زندان‌ها و گره‌گشایی از مشکلات زندانیان پرداخت.

خدمت صادقانه و مدیریت انقلابی و مدبرانه او سبب شد تا برای همکاری به دفتر فرماندهی کل قوا دعوت شود و مسئولیت بسیار ارزشمند و خطیر بازرسی این دفتر مهم به او سپرده شود وی به‌عنوان بازرس ویژه فرمانده کل قوا و سپس در پست مهم مسئول رسیدگی به منشأ خدمات و برکات زیادی در پیگیری مشکلات مردمی داشته باشد.

سنگر بعدی خدمت، این سرباز انقلاب، وزارت کشور بود، اسماعیلی به دعوت استاندار وقت خراسان برای مدت 4 سال در سمت رئیس حراست استانداری، خادم شریف مردمان مهربان دیار امام رضا (ع) بود.

ایشان در ادامه سال‌های خدمت به استانداری همدان منتقل شد و در سمت مشاور استاندار و رئیس روابط عمومی استانداری همدان، منصوب شد.

اسماعیلی در همه این سال‌ها با دغدغه فرهنگی و با نگاهی استراتژیک و راهبردی به امور فرهنگی در همه سنگرهای خدمت، فعالیت فرهنگی را مکمل توان مدیریتی قرار می‌داد، در همین راستا او به موسسه عالی سوره دعوت شد تا در تهران مسئولیت امور عمومی این موسسه فرهنگی بزرگ را بر عهده بگیرد.

در تهران آقای اسماعیلی با وزارت صنایع نیز در پیگیری حقوقی پرونده مفسدان و متخلفان همکاری داشته و به ریاست بازرسی این وزارتخانه نیز منصوب شد.

او ضمن اشراف به مسائل کار و کارگر و مشکلات صنعت کشور، در این سال‌ها خدمات ماندگاری به صنایع و کارخانه‌ها، اصناف، تولیدکنندگان و کارآفرینان ارائه کرد.

آخرین عرصه خدمت او تا این زمان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوده که به‌عنوان مشاور حقوقی و دبیر کمسیون مصالحه این نهاد انقلابی مشغول به خدمت بوده است.

«محمدرضا اسماعیلی» با کوله باری از تجربه در عرصه های اجرایی، اکنون برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه اصفهان نامزد هستند.

 

 

 

 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-A

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41