امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2126

 رویا نونهالی، یک داور حرفه‌ای!

  باخبرباش / حالا دیگر می‌توانیم با قطعیت اعلام کنیم که رویا نونهالی در رای دادن، به اصولی کاملا منطقی رسیده است. برخلاف برخی داوران، برای پذیرش یا رد یک اثر، کاملا همه‌جانبه عمل می‌کند و دلایلی کافی برای انتخابش دارد. هفته گذشته، با دختر کم‌اعتمادبنفسی که برای بازیگری روی سن آمده بود بسیار با جدیت روبه‌رو شد و کاملا حرفه‌ای او را وادار کرد به جای فرار، بایستد و از خودش دفاع کند. نونهالی مواجهه‌ی درست و دقیق با اجراها دارد. در بسیاری از موارد خیلی منطقی رای منفی می‌دهد و روی رایش می‌ماند و از طرف دیگر هرجا احساس می‌کند حقی از کسی ضایع شده وارد عمل می‌شود و سعی می‌کند در گفت‌وگو با داوران، از آن شرکت‌کننده دفاع کند.

شوخ‌طبعی در عین جدیت
در ظاهر همه رویا نونهالی را جدی‌ترین داور مسابقه «عصرجدید» می‌دانند و حتی گاهی اوقات به قول احسان علیخانی از او می‌ترسند اما مسئله جالب اینجاست که نونهالی در عین جدیت، در بسیاری از مواقع شوخ‌طبع است و خودش را در شوخی و بازی برای بالا رفتن جذابیت برنامه سهیم می‌کند.

شیوه‌ی رای دادن
رویا نونهالی در اکثر موارد سعی می‌کند دلایللش را برای انتخاب رای سفید یا قرمز به طور کامل و جزء به جزء بیان کند. حتی اگر تحت تاثیر احساسات قرار بگیرد یا اجرایی را صرفا به دلیل اینکه خوشش آمده انتخاب کند باز هم دلایل محکمی برای این انتخاب می‌آورد.

دفاع از اجرای شرکت‌کننده‌ها
هم در قسمت نوزدهم و هم بیستم، شرایطی پیش آمد که نونهالی به دلیل قرمز بودن رای آریا عظیمی‌نژاد، مقابلش بایستد و به او بگوید که دارد اشتباه می‌کند. در قسمت نوزدهم، عظیمی‌نژاد به سینا رای نداد. دلیلش هم این بود که صدا را از پشت دندان‌هایش بیرون می‌دهد و رها نمی‌کند. نونهالی کاملا با او بحث کرد و گفت ما اجراهایی ضعیف‌تر از او هم داشتیم که رای مثبت دادیم و الان باید به این نکته توجه کنیم که دوازده سال دارد و به موسیقی سنتی روی آورده است.

تسلط روی واژگان و جملات
تسلط نونهالی روی زبان و به کارگیری واژگان برای توصیف اجراها هم از جمله نکات مثبت اجرای اوست. بعد از نمایش برشی از غم زلزله، گفت:«شما باید به اعماق روح آدمی نفوذ کنید که کار ساده‌ای نیست.» بعد از اجرای داریوش سوسنی هم گفت:« بسیار لذت بردم از طمانینه و ارامش شما و اینکه با خیال آسوده مهارتتان را به کار می‌بردید و واقعا خیال پرواز را در ذهن زنده می‌کردید.» این لحن شاعرانه و در عین حال حرفه‌ای، کاملا شایسته یک داور مسلط به عرصه داوری است.

منبع خبر :  هفت صبح
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41