امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2140

 عراق برای تامین امنیت پایگاه های نظامی آمریکا دست به کار شد

  باخبرباش :  یک منبع امنیتی عراقی از اقدامات امنیتی جدید در اطراف پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور برای کنترل اوضاع این مناطق پرده برداشت.

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، اقدامات امنیتی جدیدی در اطراف پایگاه‌های آمریکا اتخاذ شده است.

وی در این باره گفت: دستوراتی که نیروهای امنیتی از مقامات بلندپایه دریافت کرده‌اند شامل انجام اقدامات فوری برای به دست گرفتن امنیت مناطق محل وقوع پایگاه‌های آمریکا و جلوگیری از انجام هرگونه تحرکاتی در این مناطق است.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی عراق اجرای این طرح را آغاز کرده و بار دیگر در مناطق مذکور مستقر شده‌اند.

طبق گفته این منبع، نیروهای امنیتی عراق موانع امنیتی را در چند منطقه قرار داده و تغییراتی را در موانع قدیمی ایجاد کرده‌اند. نیروهای امنیتی همچنین عناصر خود در مناطق مذکور را جایگزین کرده‌اند.

منبع مذکور در ادامه تصریح کرد: این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه می‌یابد و قطعاً در توقف هدف قرار گرفتن این پایگاه‌ها نقش خواهد داشت و منجر به بازداشت مظنونان بر اساس نتایج تحقیقات کنونی می‌شود.

در همین راستا، یک نماینده در پارلمان عراق نیز عنوان کرد که نیروهای امنیتی این کشور چند یگان نظامی و امنیتی خود را در اطراف پایگاه‌های آمریکا و ائتلاف بین‌المللی جایگزین کرده‌اند.

وی تأکید کرد: تحقیقاتی که توسط بغداد در جریان است برای اعلام نیاز به وقت نیاز دارد و این تحقیقات علاوه بر حمله به پایگاه‌ها شامل حملات موشکی به سفارت آمریکا در بغداد طی هفته‌های گذشته نیز می‌شود.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط