امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2120

 قالیباف سیاست را دوقطبی می‌کند؟

٠

٠

شرق/ متن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

حضور سه رقیب انتخاباتی سال ۹۶ در رأس سه قوه، دست‌مایه اظهارنظرها و واکنش‌های مختلفی شده است. از کاربران شبکه‌های اجتماعی تا چهره‌های سیاسی تا جایی که حسام‌الدین آشنا در حساب توییتری خود خطاب به سران قوا نوشت: «امیدوارم یک‌ سال آینده نشان دهد که سران فعلی سه قوه چنان موقعیت‌شناس‌اند که می‌توانند در دوره انتخابات، جانانه با یکدیگر رقابت کنند و آنگاه که در مسند مسئولیت نشستند، مؤمنانه با یکدیگر رفاقت کنند. مردم را ناامید نکنیم و در دوران سختی، جامعه را قطبی نسازیم. قدرت ما در گرو وحدت ماست».

به نظر می‌رسد نگرانی‌ها از کشیده‌شدن ادامه رقابت‌های انتخاباتی به رابطه سران سه قوه وجود دارد. تاکنون در رابطه رئیسی و روحانی چنین چیزی آنچنان مشهود نبوده، اما به نظر می‌رسد قالیباف بی‌تمایل به تقابل با دولت نباشد تا جایی که نمونه‌هایی از این تقابل عدد را در رفتارهای پیشاانتخاباتی او و جملاتش به دولت به وضوح می‌شد دنبال کرد. حتی تحلیلی بر این بود که هدف او از آمدن به مجلس و رئیس‌شدنش صرفا استفاده از فرصتی یک‌ساله برای رویارویی با روحانی بوده است.

 

پیام انتخاباتی قالیباف هم حاکی از چنین قصد و نیتی بود. او در بیانیه انتخاباتی‌اش در روز ثبت‌نام آورده بود: «بر کسی پوشیده نیست که این روز‌ها مردم احوال خوبی ندارند. بر این باور بودم درختی که ۴ سال ثمر ندهد، دیگر ثمر نمی‌دهد ازهمین‌روی، تلاش شد تا نهال تازه‌ای کاشته شود، اما دولت مستقر دوقطبی دروغین ساخت و بر موج سوار شد و توانست با وعده‌های کاذب اعتماد مردم را جلب کند. متأسفم که بگویم در این دو سال یک روز هم آب خوش از گلوی مردم پایین نرفته است... .گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش چندبرابری قیمت ارز، ماجرای تأسف‌بار ارز ۴۲۰۰ تومانی، محترم‌نشمردن مردم و بی‌توجهی به شأن و منزلت مردم، در این دو سال اجازه نداده است که مردم روزی را بدون نگرانی از آینده به شب برسانند... . ماجرای افزایش قیمت بنزین درس بزرگی به ما داد و آن این بود که این درخت نه‌تنها بعد از ۴ سال ثمر نداده است بلکه در حال آسیب‌زدن جدی به مردم است و این نگرانی را به‌جد ایجاد کرد که تا سال ۱۴۰۰ یعنی یک‌سال‌ونیم آینده تصمیماتی نابخردانه از جنس ماجرای افزایش قیمت بنزین، اصلا دور از ذهن نیست و اینجا بود که به این جمع‌بندی رسیدم که باید مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود و تمام هم‌وغم خود را کنترل دولت و وادارکردن آن به کار و فعالیت در این یک‌سال‌ونیم باقی‌مانده از عمرش قرار دهد».

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41