امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2134

 معامله قرن ادامه توطئه‌ها علیه ملت فلسطین است

  باخبرباش : «الکساندر ایونوف» روز دوشنبه با اشاره به اینکه در معامله قرن فقط منافع اسراییل تامین شده است، اظهار کرد: ترامپ اصرار دارد که این طرح به نفع فلسطین هم است و طرف فلسطینی و مردم فلسطینی باید آن را بپذیرند.

رئیس جنبش سیاسی ضدجهانی سازی در روسیه گفت: چنین رویکردی از سوی ترامپ را فقط می توان فریبکاری خواند که نشانگر سطح پایین اخلاقی رئیس جمهوری آمریکا و دستگاه حاکمه این کشور است.

وی گفت: متاسفانه دولت آمریکا در شرایط کنونی فقط به فکر نقض ابتدایی ترین حق ملت فلسطین یعنی حق موجودیت است و هر روز شاهد غصب بیشتر اراضی فلسطینی هستیم.

کارشناس سیاسی روس گفت: هر روز اخباری که از فلسطین به دست می آید حاکی از بمباران مناطق مسکونی آن بویژه در باریکه غزه است و متاسفانه جامعه جهانی به این اقدامات اسراییل هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.

به گفته وی، این چنین رویکرد خنثی در برابر اسراییل، به سران آن جرات و جسارت برای اقدامات ضدانسانی بیشتر داده است.

 ایونوف تصریح کرد: ترامپ نیز در این شرایط از فرصت استفاده کرد و برای افزایش شانس خود برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مقابله با استیضاح طرح معامله قرن را پیشنهاد داد.

رئیس جنبش سیاسی ضدجهانی سازی در روسیه معامله قرن را حلقه ای از زنجیره توطئه های ضدفلسطینی خواند و گفت: امکان ندارد که رهبران فلسطینی معامله قرن را بپذیرند و به همین دلیل تشکیلات خودگردان فلسطین با آمریکا و اسراییل قطع رابطه کرد. 

کارشناس روس، به رسمیت شناختن مالکیت اسراییل بر ارتفاعات اشغالی جولان از سوی آمریکا و انتقال سفارتخانه این کشور از تل اویو به بیت المقدس را حلقه های توطئه آمریکا علیه ملت فلسطین خواند.

ایونوف معتقد است که آمریکا اثبات کرد که بازیگر بیطرفی در حل مسائل خاورمیانه نیست و معامله قرن وجهه این کشور را مخدوش کرد.

وی افزود: بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی نیز که این طرح را رد کرده اند، رویکرد امریکا را در مساله فلسطین تقبیح و سرزنش می کنند.

کارشناس روس بر این باور است که برای حل مسائل فلسطین باید قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل اجرا و کشور مستقل فلسطین تاسیس شود.

دونالد ترامپ روز سه شنبه هفته گذشته همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و گفت : در سفرم به اسرائیل با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در بیت اللحم دیدار کردم، آنها سزاوار زندگی بسیار بهتری هستند. فلسطینی ها در دام فقر و خشونت افتاده اند.

وی افزود: مصمم بودم که راه سازنده ای برای پیشرفت حل بحران فلسطین و اسرائیل بیابم. ایجاد صلح بین فلسطین و اسرائیل می تواند بزرگترین چالش باشد. من انتخاب نشده ام که کارهای اندک انجام دهم یا خودم را از کارهای بزرگ دور کنم. یک روند طولانی و دشوار بوده تا به این مرحله برسیم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: روز یکشنبه بینش خود را برای آینده بهتر  به نتانیاهو ارائه دادم، این بینش با آنچه در قبل بوده است، بسیار متفاوت است. طرح ما ۸۰ صفحه است و بیشترین جزئیات ممکن را دارد.

ترامپ اضافه کرد : باید چاره های تاکتیکی برای امن تر کردن منطقه یافت. طرح ما مساله دو کشور را چاره اندیشی می کند و نتانیاهو هم گفت که حاضر است از این طرح حمایت کند. بنی گانتز هم از این مساله حمایت کرده است تا بتوان با فلسطینی ها هم به توافق رسید.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: تحت این طرح، قدس پایتخت تقسیم نشده اسرائیل باقی خواهد ماند و این بسیار مهم است. این موضوع جدیدی نیست و سال گذشته این کار را کردم. آمریکا همه مناطقی که تحت حاکمیت اسرائیل است را به رسمیت خواهد شناخت.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط