امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 1
 تعداد بازدید - 2353

 واقعیت های داروی ساخته شده کرونا در اصفهان چیست؟/ علت تکذیب دارو از سوی متولیان بهداشت و درمان چیست؟

داروی نانو کمپوزیت ژنی کرونا برای درمان کرونای انسانی از اردیبهشت ماه امسال در اصفهان توسط یک شرکت دانش بنیان در حالی ساخت شد که طبق آرای جلسه مورخ 21 مردادماه کمیسیون قانونی تشخیص (صلاحیت ساخت و ورود دارو و مواد بیولوژیک) غذا و دارو با صدور مجوز فعالیت در زمینه تحقیق و توسعه و تولید فراورده های بیولوژیک با ارائه مدارک لازم ورعایت کلیه ضوابط و مقررات جاری اداره کل سازمان غذا و داروی ایران موافقت شد اما چرا سازنده دارو که استادیار و عضو هیئت علمی اسبق دانشگاه اصفهان بوده است  را شیاد می خوانند؟

به گزارش خبرنگار باخبرباش، اسپری کرونا ، دارویی که ادعا میشود برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا کارساز است در حالی از سوی متولیان امر بهداشت و درمان تکذیب می شود که بالغ بر یکصد  مستندات علمی حاصل نتایج بالینی، سلولی، VNT و آنالیزی از تحقیقات صورت گرفته روی دارو،  اول شهریور ماه امسال به معاونت غذا و داروی علوم پزشکی اصفهان ارائه شد.

در همین راستا نامه ای به دست ما رسیده است که در آن آمده" معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص فراورده نانوکمپوزیت ژنتیکی محصول شرکت دانش بنیان با اندیکاسیون درمان بیماری covid-19 و بدنبال بررسی مستندات دریافت شده در تاریخ 22 مردادماه امسال توسط اداره کل غذا و دارو، به پیوست " ضابطه بررسی کارشناسی فراورده های جدید دارویی و بیولوژیک در سازمان غذا و دارو" جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می گردد."

مهدی خزاعی سازنده داروی "کرونا" با اشاره به اینکه داروی کرونا یک داروی ژنتیکی است که ترکیبات آن شیمیایی است، ادامه داد: هر کجا دنیا ادعا میشد که داروی بیماری کرونا ساخته شده است الان دارو دست مردم بود اما از اردیبهشت و خرداد ماه تاکنون  پیگیر برای توزیع و فروش این دارو هستیم با وجودی که مسیر حقیقی و علمی آن درست است.

وی که مستندات علمی ان را ارائه داد، گفت: داروی کرونا اولین داروی شیمیایی دنیا است و الان در گرفتن مجوز نهایی هستیم و مقاله علمی آن در مرحله تنظیم نهایی است و آبان ماه کنفرانس علمی آن در دانشگاه علوم پزشکی نجف آباد برگزار میشود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان سازنده داروی کرونا با اشاره به اینکه در تیم ما فوق تخصص ریه، گوارش، آلرژی و پزشک هست ، ادامه داد: هم اکنون در مسیر تولید انبوه و مجوز فروش داروی کرونا هستیم .

وی با اشاره به اینکه متاسفانه متولیان حوزه بهداشت و درمان به جای کمک به روند تولید و فروش دارو، سعی در تخریب شخصیت علمی شرکت سازنده داروی کرونا دارد، اضافه کرد: نهادهای انقلابی داروی را از ما گرفتند تا صحت آزمایی کنند که این اقدام صورت گرفته و در اولویت های اول دارویی آنها قرار گرفته است و مورد حمایت آنها است.

تخریب دانشمندان در کجای دنیا اتفاق می افتد

محقق و پژوهشگر اصفهان ادامه داد: تمام صحبت های ما طبق مستندات است من یک متخصص بیوتکنولوژی   هستم یک عطار نیستم و در انگلستان درس خواندم و از کشورهای مختلف به من تماس گرفتند وخواستند که این دارو تولید شود و در کوتاه ترین زمان دارو به دست آنها برسد .

وی گفت: به دادستان اصفهان گفتم" کجای دنیا مشاهده می شود دانشمندش را تخریب کنند که سرمایه ملی اش که ادعای جهانی کرده  که میتواند کشورش را در رده های اول دنیا قرار دهد به چالش های بسیار بدنام آور  میکشاند که البته اعاده حیثیت کردیم. "

خزاعی از آمار فجیع کشته شدگان کرونا در روز گذشته خبر داد و افزود: دیروز بالغ بر 335 کشته بر اثر کرونا داشتیم که بالاترین امار کشته شدگان در دنیا بوده است.

وی تصریح کرد: از اوایل سال 99 موفقیت این دارو اعلام شد چرا در این کشور کسی دنبال و پیگیر صحت و سقم دارو نشد با اینکه این میزان کشته داشتیم .

استادیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اظهار اینکه در صورت افزایش پتانسیل می توانیم روزی یک هزار عدد از داروی کرونا را در یک شیفت تولید کنیم، گفت: چرا خوبی ها را انعکاس نمی دهیم اما بدهی ها را منعکس می کنیم ایا با جهش تولید و اقتصاد مقاومتی منافاتی ندارد.

بیمارانی که رضایت صد درصدی از داروی کرونا داشتند

محسن غفارزاده که خود از تحصیلکرده های اصفهان است پس از فوت پدرش بر اثر کرونا، از مرگ مادرش بر اثر ویروس کووید 19 با اسپری کرونا پیشگیری کرد و گفت: مادرم جانبار دفاع مقدس است که بدنبال ابتلای پدرم به کرونا، مبتلا شد و با تست کرونا مثبت  و 30 درصد درگیری ریه   پس از مصرف اسپری کرونا طی 4 تا 5 روز به نتیجه مطلوب رسید.

بهرام کسرایی که  خواهرش پزشک است، با ابتلای همسرش به کرونا و پایین آمدن سطح اکسیژن روی 80 و درگیری 50 درصد ریه با تشخیص کرونا در بیمارستان پیامبران تهران، گفت: همسرم سابقه میگرن شدید دارد که با 12 شب استفاده از اسپری کرونا به مدت 4  تا شش ساعت ، به طور کامل علائم کرونا حذف شد.

 سمیه منصوری که مادرش مبتلا به کرونا شده بود با درگیری 70درصد ریه و رسیدن اکسیژن خون  با دستگاه به 74 درصد توانست طی یک هفته بدون دستگاه نفس بکشد.

وی گفت: مادرش مبتلا به دیابت و کلسترول است و بیش از 70 سال سن دارد که در بیمارستان علی اصغر شیراز تست کرونا وی مثبت اعلام شد.

در حالی که بیماری کرونا هر روز کشته های زیادی می دهد شاهد تولید و ساخت اسپری کرونا از سوی یک شرکت دانش بنیان هستیم که لازم است متولیان حوزه بهداشت و درمان صحت و سقم این دارو را بر اساس مستندات علمی  مطرح کند .

 

خبرنگار: عاطفه قلع ریز 

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41