امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 3
 تعداد بازدید - 2265

 وقتی به جان خودمان هم رحم نمی‌کنیم!

  باخبرباش : رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه سالانه به طور متوسط ٨٠٠ هزار تصادف در کشور رخ مى‌دهد، گفت: بیش از دو برابر آمار جهانی، قربانی تصادفات در کشور وجود دارد.

علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز در مراسم بهره برداری از دستگاه‌های «CT scan» و «C-Arm» در بیمارستان اختر با اشاره به ظرفیت‌های این بیمارستان گفت: تبدیل مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی اختر به مرجع ارتوپدی در ابعاد آموزشی، پژوهشی و درمانی از سیاست‌های دانشگاه است.
وی ضمن تشکر از تلاش‌های کادر درمان و اعضای هیأت علمی این بیمارستان، سیاست دانشگاه را تبدیل بیمارستان اختر به مرکز تعالی ارتوپدی عنوان کرد و افزود: با این هدف مرکز اختر به مرجعیت ارتوپدى در ابعاد آموزشى، پژوهشى و درمانى تبدیل و خدمات با کیفیت ترى را ارائه خواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین ضمن بازدید از سر در جدید این مرکز، از شهرداری منطقه بابت مشارکت در پرداخت هزینه‌های این سر در قدردانی کرد.
زالی با بیان اینکه بیش از دو برابر آمار جهانی، قربانی تصادفات در کشور وجود دارد، یادآور شد: بخش عمده‌ای از قربانیان تصادفات را جوانان تشکیل می‌دهند و این موضوع علاوه بر اینکه صدمات جسمی، روحی و روانى برای فرد و خانواده‌ها در پی دارد، بار اقتصادی شدیدى هم به کشور وارد می‌کند.
وى با اشاره به اینکه سالانه به طور متوسط ٨٠٠ هزار تصادف در کشور رخ مى‌دهد، افزود: این آمار، رقم بزرگی است و ناشی از نبود فرهنگ رانندگی، ناایمن بودن راه‌ها و نامناسب بودن خودروهاست.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه بیش از ٩٠ درصد تروماها در حوزه ارتوپدى رخ مى‌دهد، اظهار کرد: بیشترین مشکلاتی که در بیمارستانها با آن دست و پنجه نرم می ‌نیم، توام بودن آسیب‌های سخت و نرم است که درمان‌های پیچیده می‌طلبد.

*ظرفیت بیمارستان اختر در تدوین گایدلاین های ملی

زالی گفت: گایدلاین‌های بیمارستان اختر در زمینه مصرف دارو، پانسمان، ضد دردها و آنتی بیوتیک‌ها نشان می‌دهد این مرکز توانایی تدوین گاید لاین‌های ملی در این زمینه را دارد.
وی اضافه کرد: سالانه بیش از ٢٠ هزار تعویض مفصل در کشور انجام می‌شود و نمی‌توان بدون داشتن یک گایدلاین بروز، پیش رفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: موضوعاتی همچون سالمندتر شدن جمعیت، مشکلات ارتوپدى ناشی از سالمندى، مشکلاتی از جمله آرتروز و ساییدگی‌های مفصلی نقش حوزه ارتوپدى را پررنگ می‌کند.
زالی با بیان اینکه بیش از ٧٠ درصد مراجعان بیمارستان اختر را افراد کم بضاعت و کمتر برخوردار تشکیل می‌دهند، یادآور شد: مراجعات در این بیمارستان از جنس ارجاعی است که قاعدتا اقامت طولانی تر و هزینه‌های بیشتری در پی دارد.
وى با اشاره به نقش خیرین در اداره بهتر نظام سلامت کشور، گفت: این دانشگاه از سال ٩٦ تاکنون، بالغ بر ٨٣٠ میلیارد تومان از مجموعه نظام بیمه‌ای کشور طلب دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نیاز روزمره مردم به خدمات حوزه سلامت و با تشکر از حضور خیرین در این حوزه، گفت: خیرین رقیب حوزه سلامت نیستند و حرکت فرهنگ ساز آنها نباید متوقف شود.
زالی با اشاره به راه اندازى بخش سی تی اسکن در بیمارستان اختر، ادامه داد: خیرین برای احداث این بخش در کل حدود ٢.٥ میلیارد تومان هزینه کردند.
وی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را بزرگترین تولید کننده خدمات سلامت کشور خواند و گفت: بیش از ٥ میلیون و ٧٠٠ هزار، یعنی حدود هفت درصد از جمعیت کشور نفر تحت پوشش مستقیم خدمات درمانى دانشگاه قرار دارند.
در ادامه، قریشی، رئیس مرکز درمانی، آموزشی و پزشکى اختر، با اشاره به تلاش بیمارستان در سال گذشته در جهت نوسازی و بهسازى فضاهاى مختلف، از راه اندازى اتاق‌های دانشجویی، احداث اتاق عمل سرپایی و اتاق ایزوله در اورژانس، تاسیس واحد پیشرفته مراقبت زخم، احداث ccu در بیمارستان، احداث اتاق ایزوله در ICU، احداث ریکاورى، راه اندازى اتاق بی حسی موضعی، راه اندازى سپتیک بیمارستان و افزایش فضای درمانگاه خبر داد.
 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط