امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2030

 پرهيز مديران دستگاههاي اجراي از انجام پژوهش هاي تكراري و فاقد ارزش علمي و كاربردي

استانداراصفهان گفت: از مديران دستگاههاي اجرايي انتظار مي رود از انجام پژوهش هاي تكراري و فاقد ارزش علمي و كاربردي جداً پرهيز نمايند.

به گزارش باخبر باش، عباس رضايي خطاب به مديران دستگاههاي اجرايي استان گفت: دستيابي به آگاهي و شناخت، از محورها و شاخص هاي اصلي پيشرفت و توسعه است و دستيابي به دانايي و توانايي بر پايه پژوهش هاي علمي و كارآمد صورت مي پذيرد.

استاندار اصفهان اظهار داشت: هدف اصلي پژوهش توليد علم و ارائه راهكارهاي اجرايي براي حل مسايل مبتلا به جامعه و نهادها و دستگاههاي دولتي و خصوصي است.

رضايي افزود: از آنجا كه هر ساله انبوهي از پژوهش ها در سازمانها و ادارات دولتي به اجرا در مي آيند و متأسفانه برخي از آنها فاقد كارايي لازم براي شناخت دقيق و حل مسايل بوده و از روش شناختي علمي، بودجه گذاري منطقي برخوردار نيست و ضمن استفاده از داده هاي تكراري موجود و منقضي به لحاظ زماني هيچگونه تأثيري در پيش بيني يا بهبود شرايط فعلي در حوزه هاي اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، آموزشي و ... ندارد.

استاندار اظهار گفت: از مديران دستگاههاي اجرايي انتظار مي رود با فراهم آوردن زير ساخت لازم براي انجام پژوهش هاي بنيادي و كاربردي مبتني بر نيازهاي فعلي و تبديل داده ها به اطلاعات براي حل مسايل اجتماعي و توسعه رفاه و آسايش و ارتقاي كيفيت زندگي مردم استان و با اولويت مداخله ي مثبت و انديشمندانه و بهره گيري از ظرفيت متخصصين دانشگاهها و مراكز آموزش عالي،نظارت دقيق بر فرآيند پژوهش از انتخاب موضوع تا نتيجه گيري و هزينه كرد آن داشته و از انجام پژوهش هاي تكراري و فاقد ارزش علمي و كاربردي جداً پرهيز نمايند.

منبع خبر :  با خبر باش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41