امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2052

 پیش بینی بستری 3 هزار بیمار کرونایی / تا زمانیکه تعرفه های پزشکی درست نشود، تخلف پزشکان امر عادی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پیش بینی شده است که تعداد بستری های بیماران کرونایی با توجه به سردی هوا و همزمانی با انفلوانزا به 3 هزار نفر برسد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، بهروز کلیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در حالی روزهای پایانی مهرماه را سپری می کنیم که  شرایط خوبی نداریم ، ادامه داد: از ابتدای دوران کرونا تاکنون بیش از ۴۲ هزار بیمار را بستری کردیم و از این تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ نفر در هشت ماه گذشته فوت کردند و ۲ هزار و ۳۰۰ مرگ مشکوک داشتیم.

وی بیان داشت: از مرداد ماه بیماری کرونا سیر صعودی به خود گرفت و شاهد افزایش بستری ها و مرگ و میر ها از اواسط شهریورماه بودیم که  تا نیمه های مهرماه ادامه داشت .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: در سه هفته گذشته بالغ بر 2 هزار و ۲۰۰ بستری داریم و روی همین عدد ثابت مانده است  و سیر صعودی نداریم .

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در طول شبانه روز ۳۰۰ بیمار داریم و تعداد ترخیص ها در روز به 240 نفر رسیده است، اضافه کرد: در برخی روزها تعداد بستری ها به 10 تا 15 نفر افزایش می یابد.

کلیدری با اشاره به اینکه در هفته گذشته بالغ بر 53 کودک و نوجوان زیر 18 سال مبتلا شدند و از این تعداد 3 نفر فوت کردند، ادامه داد: تعداد مادران باردار مبتلا به کرونا در هفته گذشته به 23 مورد میرسد.

وی با اشاره به اینکه بدنبال سردی هوا و همزمانی با آنفلوانزا پیش بینی بستری ۳ هزار بیمار میشود، گفت: در حال حاضر بخش های از بیمارستان میلاد، عسگریه و سید الشهدا نیز درگیر شده است و این در حالی که به طور کامل بیمارستان الزهرا ،بیمارستان عیسی بن مریم و بیمارستان شریعتی نیز درگیر است و علاوه بر آن بیمارستان های نظامی مثل صدوقی و 577 و بیمارستان صحرایی در بیمارستان صدوقی هم به کمک سیستم بهداشت و درمان آمده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  اصفهان از لزوم راه اندازی درمانگا ه های پیگیری خبر داد و گفت: گاها مشاهده شده است که بیماران کرونایی پس از بستری و دریافت خدمات درمانی هنگامی که مرخص می شوند به علت پیگیری نکردن روند بهبودی در منزل جان خود را از دست دادند زیرا که نمی دانند به چه پزشک و کجا پیگیری پس از درمان کرونا داشته باشند که لزوم راه اندازی درمانگاه های پیگیری هست.

وی به راه اندازی کلینیک مجازی اشاره کرد و گفت: بالغ بر یک هزار و 850 نفر از کادر درمان تاکنون به کرونا مبتلا شدند که در دوماه اخیر بین 10 تا 15 نفر از پرسنل درمانی به کرونا مبتلا شده و بیش از دو هفته مرخصی می گیرند که این امر در روند درمان خدشه وارد کرده است.

ارتباط نامیمون پزشکان با رادیولوژی ها و آزمایشگاه ها

کلیدری گفت: به همین منظور برای تکمیل کادر درمانی در بیمارستان های کرونایی تعداد زیادی از پرستاران بیمارستان فیض و چمران را منتقل کردیم.

وی با اشاره به اینکه نظام ممیزی عملکرد بالینی باید تعریف شود، تصریح کرد: این نظام ممیزی را همچنین در عرصه نسخه نویسی و ارجاع به آزمایشگاه نداریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اظهار اینکه گاها شاهد ارتباطاتت نامیمونی بین پزشکان با آزمایشگاه ها و رادیولوژ ها هستیم که در این راستا باید کمیته اخلاقی شکل بگیرد، افزود: در صورتی که تعرفه های درمانی اصلاح نشود قطعا تخلف در حوزه پزشکی مشاهده میشود.

وی تصریح کرد: بالغ بر یکصد طرح پژوهشی در حال حاضر در حوزه کرونا در دست بررسی است.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41