امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2031

 2 هزار و 457  خانوار جدید به علت فقر دست به دامان کمیته امداد شدند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: بدنبال شیوع کرونا و فقیرتر شدن خانوارها از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 2 هزار و 457 خانوار جدید برای امدادخواهی دست به دامان کمیته امداد شدند.

 کریم زارع در گفتگو با خبرنگار با خبرباش اظهار داشت: سال گذشته به 112 هزار و هفت خانوار تحت پوشش کمیته امداد، امداد رسانی شد و امسال با اضافه شدن 2 هزار و 457 خانوار جدید، امداد رسانی به 114 هزار و 464 نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی یک سقفی برای کمک رسانی دارد و در یک تعداد مشخصی امکان سرپرستی از خانواده های ضعیف است، ادامه داد: در حال حاضر 114 هزار و 463 خانوار فقیر برای امدادخواهی تحت پوشش کمیته هستند و این در صورتی است که از سوی دیگر 3 هزار و 586 خانوار به مرحله توانمندی و خودکفایی رسیدند و از پوشش کمیته امداد خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی اصفهان اضافه کرد: امسال تا پایان مهرماه به  6 هزار و 25 خانوار جدید امدادرسانی شده است و هر ماه مستمری به انها اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته 63 و 3 درصد بیش از سال گذشته مشارکت خیران را در امدادرسانی به خانواده های فقیر در سطح استان اصفهان داشتیم، ادامه داد:

زارع سهم کمک های مردمی در خدمات ارائه شده به نیازمندان اصفهانی را قابل توجه و بالا ارزیابی کرد و گفت: خیرخواهی از ویژگی های برجسته فرهنگ مردم استان اصفهان است و نشانگر دغدغه های مذهبی و انسانی آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه گرانی و افزایش چند برابری قیمت ها امروزه زندگی طبقه ضعیف جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و بر شمار افراد تحت پوشش کمیته امداد بیش از سالهای گذشته افزوده است، گفت: از مردم شریف و نیکوکار استان خواهشمندیم همانگونه که تاکنون یاری رسان همشهریان نیازمند خود بوده اند، در ادامه سال نیز با همراهی خود زمینه های لازم برای کمک به ایتام، زنان سرپرست خانوار و نیازمندان آبرومند تحت پوشش کمیته امداد را فراهم کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان از آمادگی کلیه دفاتر و مراکز نیکوکاری این نهاد در سراسر استان برای دریافت و توزیع کمک های مردم خبر داد و گفت: راه های مشارکت غیرحضوری نیز در اختیار هم استانی های عزیز قرار دارد و آنها می توانند با شماره گیری کد دستوری #031*8877* ، تماس با تلفن نیکوکاری 096887 ، مراجعه به پایگاه اینترنتی emdad.ir و واریز به کارت 6063737000002509 نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران در این امر خیر سهیم شوند.

منبع خبر :  با خبر باش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41