امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2251

 «بایدن» در بین نامزدهای دموکرات پیشتاز است

 باخبرباش : روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، نظرسنجی جدید فقط یک ماه بعد از نتایج نظرسنجی ۲ آبان (۲۴ اکتبر) منتشر شده که نشان می‌داد بایدن افتی هفت درصدی را داشته و از رقبایی همچون «الیزابت وارن» سناتور دموکرات با کسب ۲۱ درصد آرا عقب افتاده است.

براساس نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه «کویینپیاک» (Quinnpiac) که دیروز(سه‌شنبه) منتشر شد، بعد از بایدن «پیت بوتیتیج» شهردار «ساوت بند» در ایالت ایندیانا ۱۶ درصد، وارن ۱۴ درصد و «برنی سندرز» نیز ۱۳ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته «تیم مالوی» تحلیلگر نظرسنجی‌های دانشگاه کوئینپیاک، «بایدن اکنون پیشتاز است اما بوتیتیچ نسبت به نظرسنجی پیشین ارتقا داشته و الیزابت وارن نیز به دلیل سیاست‌هایش درباره مراقبت‌های بهداشتی و دیگر مسائل، با حمایت کمتری مواجه است.»

در نظرسنجی کوئینپیاک، «مایکل بلومبرگ» شهردار سابق نیویورک که به تازگی آمادگی خود را برای ورود به رقابت‌های اولیه انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرد فقط توانست سه درصد آرا  را کسب کند. هیچ نامزد رقابت دیگری بیش از یک درصد آرا را کسب نکرد.

45 درصد موافق استیضاح ترامپ
نتایج نظرسنجی کوئینپیاک درباره موضوع استیضاح و برکناری رئیس جمهوری آمریکا نیز نشان داد، ۴۵ درصد از رای‌هندگان معتقدند «دونالد ترامپ» باید استیضاح و برکنار شود اما ۴۸ درصد خلاف این نظر را دارند.
همچنین نیمی از رای‌دهندگان، تحقیقات درباره استیضاح را قانونی دانستند و ۴۳ درصد آن را یک موضوع سیاسی قلمداد کردند. اما ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که دولت ترامپ باید به طور کامل با روند تحقیقات استیضاح همکاری کند و فقط ۱۸ درصد به این امر معتقد نبودند.

نظرسنجی کوئینپیاک با مشارکت یک هزار و ۳۵۵ نفر از رای‌دهندگان واجد شرایط از سراسر آمریکا و در فاصله زمانی ۳۰ آبان تا ۴ آذر(۲۱ تا ۲۵ نوامبر) با ضریب خطای ۴.۹ درصد انجام شد. این نظرسنجی شامل ۵۷۴ نفر از رای دهندگان دموکرات و مستقلی بود که دارای  گرایش به دموکرات‌ها هستند.

با وجود اینکه نظرسنجی کوئینپیاک از پیشتازی بایدن حکایت دارد و نشان می‌دهد «مایکل بلومبرگ» هنوز نتوانسته چندان نظر رای‌دهندگان را جلب کند، اما این سرمایه‌دار آمریکایی که به‌تازگی پا به عرصه رقابت‌ها گذاشته وعده داده که می تواند ایالت‌های قرمز را که به طور سنتی بیشترین آرا جمهوریخواهان را دارد به ایالت‌های آبی (حامیان حزب دموکرات) تبدیل کند.
این میلیاردر یهودی ۷۷ ساله، مالک غول رسانه‌ای «بلومبرگ» دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه «جان هاپکینز» و کارشناسی ارشد «تجارت» از دانشگاه «هاروارد» است. رئیس مؤسسه سرویس خبری بلومبرگ را در شمار سیزدهمین ثروتمندان جهان معرفی می‌کنند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط