حالت شب
  • Sunday, 26 May 2024
نوروزی: بودجه 7 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان در سال جاری

نوروزی: بودجه 7 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان در سال جاری

شهردار اصفهان گفت: سال گذشته بعد از اصلاح، بودجه شهرداری به بیش از هفت هزار میلیارد تومان رسید که تاکنون 75 درصد از بودجه مصوبه سال گذشته محقق شده است.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، قدرت الله نوروزی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه امسال و سال گذشته شرایط خاصی در کشور ایجاد شد، اظهار داشت: اتفاقات ناگوار کشور ما را هم تحت تاثیر قرار داد.

وی بیان کرد: امسال به خاطر کرونا، آلودگی هوا، تعطیلی های مکرر و به ویژه مشکلات شدید اقتصادی و افزایش نرخ تورم در کشور و تحولات جهانی، شرایط بسیار سختی را برای شهرداری ها ایجاد کرد و شهرداری توانست بودجه ای که برای آن در زمان تصویب نگرانی های زیادی وجود داشت و برخی آن را متورم و غیرقابل تحقق یاد می کردند، با کمک جمعی و هم افزایی از سوی شورای شهر، بخش خصوصی و مدیران مربوطه به پیش ببرد.

نوروزی با اشاره به اینکه این کار برآمده از اراده همگانی و تلاش مضاعفی است که از سوی همه صورت گرفت، اظهار کرد: امیدواریم در باقی مانده سال جاری شرایطی ایجاد شود تا باقی مانده بودجه هم محقق شود.

وی با بیان اینکه امسال برای حوزه برنامه ریزی شهرداری اصفهان سالی سخت اما پر از برکت بود، گفت: هر سال نظام بودجه ریزی در این حوزه علمی تر، دقیق تر و منطقی تر انجام می شد چراکه اگر هر حرکتی از منطق لازم برخوردار نباشد به سرمنزل مقصود نخواهد رسید و خوشبختانه بودجه ریزی شهرداری از منطق خاصی برخوردار است.

شهردار اصفهان بیان کرد: شهرداری اصفهان در نظام بودجه ریزی از شرایط خوبی برخوردار شده و این نهال نوجوان باید با استحکام کار خود را ادامه دهد.

وی اظهار کرد: برنامه 1405 نیز براساس همین نگرش تدوین شده است و این چشم انداز ما را به سوی اهدافی رهنمون می کند که یقینا آسایش مردم را به همراه دارد؛ بودجه 1400 بر مبنای برنامه 1405 است.

نوروزی با اشاره به اینکه نقطه تمرکز بودجه مانند نقاط تمرکز برنامه مشخص است، گفت: اهداف کلان ما در برنامه، اعلام و از سوی شورای اسلامی شهر بررسی شده است.

وی ادامه داد: کاهش آلودگی های محیطی با تمرکز بر کاهش آلودگی هوا از نکات کلیدی در برنامه 1405 و نیز بودجه 1400 است به طوریکه سهم بودجه برای این هدف، سه هزار و 384 میلیارد تومان است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این بودجه شامل حمل و نقل، ناوگان بار، مترو، رینگ چهارم و فضای سبز می شود، گفت: توسعه گردشگری، فرهنگ و هنر نیاز به ارتقای جایگاه در اصفهان دارد و از همین رو یکی از برنامه های ما در 1405 و یکی از نقاط متمرکز در بودجه شهرداری نیز این موضوع است به طوریکه 850 میلیارد تومان برای این بخش در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به افزایش بهره وری سرمایه ها در بودجه 1400 اظهار کرد: 322 میلیارد تومان نیز در بودجه سال آتی برای این حوزه لحاظ شده است.

نوروزی با اشاره به اینکه بودجه 1400 مانند سال های گذشته بودجه تجمیع شده از بودجه شهرداری مرکزی، مناطق 15 گانه، سازمان ها و شرکت های وابسته است، ادامه داد: کل مبلغ بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان هشت هزار و 650 میلیارد تومان پیش بینی شده که رشد بودجه نسبت به بودجه مصوب سال گذشته 44 درصد است.

وی بیان کرد: امسال بودجه همه کلانشهرها با افزایش روبرو بوده است اما افزایش بودجه شهرداری اصفهان معنای دیگری دارد؛ ما در سال های گذشته تصمیماتی گرفتیم که سیر رشد بودجه را به تدریج آغاز کردیم و امروز 44 درصد افزایش را شاهد هستیم که با نرخ تورم انطباق داشته و منطقی است.

 

دیدگاه / پاسخ