امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2171

 اختلاف نظر پمپئو و بولتون درباره تحریم ظریف

دو ماه پیش، مایک پمپئو موفق شد تحریم ظریف را به تاخیر بیندازد. این در حالی است که مشاور امنیت ملی آمریکا، جان بولتون سعی در تعجیل تحریم ظریف داشت. راه حل میانه آن بود که تردد وزیر خارجه ایران در داخل شهر نیویورک، در ماه گذشته محدود شود.

الحیات ادعا کرد: در دولت ترامپ اختلاف نظر واضحی در مورد سخت گیری‌ها علیه ایران وجود دارد؛ پس از تردید‌هایی که در مورد وارد آوردن حمله نظامی به ایران شنیده می‌شد، اختلاف کوچکی در مورد تحریم ظریف نیز ظاهر شده است.

 باخبرباش ؛ در ادامه این مطلب آمده است: دو ماه پیش، دولت آمریکا، رهبر ایران را تحریم کرد و این امر، مستلزم تحریم وزیر خارجه ایران، محمد جواد ظریف بود؛ امری که همتای ظریف، مایک پمپئو موفق شد آن را به تاخیر بیندازد. این در حالی است که مشاور امنیت ملی آمریکا، جان بولتون سعی در تعجیل تحریم ظریف داشت. راه حل میانه ان بود که تردد وزیر خارجه ایران در داخل شهر نیویورک، در ماه گذشته محدود شود.

از نظر پمپئو، ظریف همتای مناسبی برای مذاکراتی است که آمریکا بدان امیدوار است و تحریم او این فرصت را از بین می‌برد. اما زمان زیادی طول نکشید تا اینکه چند روز پیش، تحریم‌ها در مورد پیشانی سیاسی ایران، محمد جواد ظریف نیز اعمال شد. به این ترتیب، دیگر نقطه مذاکره‌ای که تهران را در برابر واشنگتن قرار دهد، نیست.

در اوریل گذشته، ظریف به مناسبت روز جهانی دیپلماسی صلح، سفری به نیویورک داشت و بیشتر زمان خود در این سفر را به مقابله با تصمیمات ایالات متحده اختصاص داد؛ به این ترتیب که اهالی رسانه به محل اقامت ظریف رفتند و وی تمام تلاش خود را برای تاثیرگذاری در روند تحریم‌های آمریکا به کار بست. این در حالی است که اعضای حزب دموکرات آمریکا برای مقابله با ترامپ، از مواضع ظریف حمایت می‌کنند؛ تا به این شکل، از میراث اوباما، یعنی توافق هسته ای، دفاع کنند.

به نظر می‌رسد تلاش‌های ظریف در این رابطه، بویژه در سفری که به نیویورک داشت، علت اصلی تحریک دولت آمریکا و اعمال تحریم‌ها علیه وی بوده است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41