امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2131

 افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو در ۴ ماهه ابتدای 99

 باخبرباش / مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بازه زمانی چهار ماهه ابتدای امسال، ۳۲۳ هزار و ۶۶۳ دستگاه انواع خودرو تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۲۰.۳ درصدی نشان می‌دهد.

 روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در چهار ماهه پارسال خودروسازان ۲۶۸ هزار و ۹۶۶ دستگاه خودرو تولید کرده بودند.

«سهیل معمارباشی» با بیان این مطلب، افزود: در تیرماه امسال نیز ۱۰۶ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو تولید شد که با احتساب ۶۹ هزار و ۴۰۲ دستگاه انواع خودرو در تیرماه سال گذشته (۱۳۹۸) افزایش ۵۲.۸ درصدی نشان می‌دهد.

وی با اعلام افزایش ۱۹.۴ درصدی تولید خودرو سواری از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، بیان داشت: در این مدت ۲۹۶ هزار و ۳۲۸ دستگاه سواری تولید شد، در حالی‌که میزان تولید سواری در مدت مشابه پارسال ۲۴۸ هزار و ۱۸۴ دستگاه بوده است.

افزایش ۱۵.۹ درصدی تولید ون در ۴ ماهه امسال

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت اضافه‌ کرد: در حوزه تولید ون نیز در این بازه زمانی چهار ماهه با افزایش تولید ۱۵.۹ درصدی مواجه بودیم، به طوری که در این مدت ۸۰ دستگاه ون تولید شد و میزان تولید در مدت مشابه پارسال ۶۹ دستگاه بوده است.

معمارباشی درخصوص تولید وانت نیز گفت: تولید وانت نیز افزایش ۳۲.۹ درصدی داشت و در چهار ماهه امسال ۲۵ هزار و ۲۸۱ دستگاه تولید شد که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۹ هزار و ۲۰ دستگاه بوده است.

وی ادامه ‌داد: در مدت یاد شده در بخش اتوبوس ۲۶۳ دستگاه تولید شد و با احتساب تولید ۱۱۰ دستگاه در مدت مشابه پارسال، افزایش بیش از ۱۳۹ درصدی داشته است.

این مقام مسوول اضافه ‌کرد:‌ در حوزه تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز تا پایان تیر ماه یک‌هزار و ۴۵۳ دستگاه تولید شد که با در نظرگرفتن رقم تولید یک‌هزار و ۲۹۰ دستگاه در مدت مشابه پارسال افزایش ۱۲.۶ درصدی داشت.

افزایش بیش از ۳۳ درصدی تولیدات ایران خودرو و ۷ درصدی سایپا

معمارباشی درخصوص تولید در سایپا و ایران خودرو نیز گفت: تولید ایران خودرو در چهار ماهه امسال افزایش ۳۳.۶ درصدی و تولید سایپا افزایش هفت درصدی داشته است.

وی اضافه‌کرد: در این مدت ایران خودرو ۱۶۰ هزار و ۷۲ دستگاه انواع خودرو تولید کرد و میزان تولید سایپا ۱۴۴ هزار و ۹۹۰ دستگاه بوده است.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت بیان‌کرد: ایران خودرو و سایپا در مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۱۹ هزار و ۸۴۵ دستگاه و ۱۳۵ هزار و ۵۱۵ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بودند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41