امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2078

 تعطیلی های پنهانی و شیوع زیر خاکی کرونا / اینترنت رایگان در اختیار مردم بگذارید       

بدنبال اعلام رسمی تعطیلی های دو هفته به منظور کاهش شیوع کرونا شاهدیم که عملا کرکرهای پاساژها در اصفهان پایین کشیده شده است اما تمامی بازاریان در داخل مغازه های خود با مشتریان معامله می کنند.

به گزارش خبرنگار با خبرباش، بدنبال شیوع کرونا و دستورالعمل تعطیلی دو هفته ای در کشور از سوی ستاد مقابله با کرونا، استاندار اصفهان  پیشنهاد یک روز در میان کاری را در ادارات مختلف به منظور جلوگیری از سفر مطرح کرد.

با وجودی که کاهش ساعت کاری و فعالیت ادارات با نصفی از ظرفیت از مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا است اما وقتی سری به ادارات مختلف بزنیم نه تنها با یک سوم نیروی انسانی کار نمی کنند بلکه در هر بخشی یک تا دو نفر به صورت شیفت، دور کاری می کنند که در این میان شرکت های بخش خصوصی با تمام ظرفیت خود مشغول به کار هستند.

هر چند کاهش ساعات در ادارات دولتی وخصوصی  اصلا جدی گرفته  نشده است   .

در این میان اداراتی را هم داریم که برای سلامتی کارمندان خود دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا را رعایت کرده است و یا کامل با ظرفیت 50 درصدی از نیروها مشغول به کارند یا کاملا به صورت دورکاری عمل می کنند.

در سطوح بازار هم شاهد حضور مغازه داران پشت درب های بسته ای هستیم که با مشتریان در حال معامله هستند.

یکی از بازاریان در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اعلام کرد: هر پاساژی چندین درب دارد که یکی از درب ها مخصوص رفت و آمد خود بازاریان است و در چنین مواقعی از این درب ها وارد می شویم .

وی با اظهار اینکه نمی توان کار را تعطیل کرد هر چند فروش مجازی را پیش گرفتیم اما برای تحویل به مشتریان نیز باید در مغازه ها حضور داشته باشیم.

گاها مشتریانی که تمایل دارند حضوری مراجعه کنند و تلاش کردیم مشتریان را به صورت جداگانه در ساعات مختلف پذیرا باشیم.

هر چند در این میان شاهد مغازه دارانی هستیم که پشت درب مغازه خود نشانی فروش اینترنتی خود را عنوان کرده اند.

شیوع کرونا که اجبارا مردم را به استفاده از فناورهای نوین و از جمله اینترنت به شدت گره زده است و به همین منظور کالاها با قیمت سرسام آوری به دست مصرف کننده می رسد چون تاکنون هزینه های آب و برق و گاز و اجاره بها روی کالاها کشیده میشد و امروزه هزینه اینترنت و غرامت رکود هم محسوب می شود و تمام فشار بر خانواده ها وارد می شود لذا لازم است که دولت اگر توان اعطای وام های اسان به اصناف یا خانوادهها را ندارد اما باید فکر جدی  در خصوص فراهم کردن بستری آسان برای اینترنت پرسرعت و رایگان انجام دهد .

تخصیص اینترنت رایگان کمترین حمایتی است که دولت می تواند از مردم انجام دهد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41