امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2230

 فقط 4 برد در 11 بازی سهم شاگردان کولاکوویچ ایران 0 – لهستان 3؛ پایانی تلخ در جام جهانی

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در جام جهانی 2019 مقابل لهستان قرار گرفت و 3 بر صفر شکست خورد.

 باخبرباش ، مصاف تیم‌های ایران و لهستان در چارچوب روز پایانی جام جهانی والیبال، با برتری سه بر صفر تیم قدرتمند لهستان به پایان رسید و تلاش شاگردان کولاکوویچ در این رقابت راه به جایی نبرد.


تیم ایران این بازی را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد.


شاگردان کولاکوویچ که در 2 روز اخیر 2 شکست تلخ و باورنکردنی را برابر ژاپن و ایتالیا تجربه کرده بودند، برابر لهستانی با انگیزه بازی می کردند که برای تثبیت عنوان نایب قهرمانی خود نیاز به پیروزی 3 امتیازی داشت.


در نهایت هم جام جهانی 2019 برای ایران به تلخ ترین شکل ممکن به پایان رسید. شاگردان کولاکوویچ هفتمین باخت خود را تجربه کردند و فقط 4 برد در این مسابقات داشتند.


حالا بعید نیست که ایران تا پایان بازی های امروز با برد روسیه و کانادا حتی تا رده نهم هم سقوط کند.


ست اول: ایران 18– لهستان 25

 

تیم لهستان خیلی زود از ایران پیش افتاد و اولین امتیاز ایران را علی شفیعی روی پاس جواد کریمی به دست آورد و دومین امتیاز ایران را هم یلی با یک دفاع خوب به دست آورد. همچنین غلامی هم با یک دفاع خوب باعث شد تا بازی ۵ بر ۳ به سود لهستان شود.


اسفندیار در ادامه با یک اسپک چهارمین امتیاز را برای ایران به دست آورد و این در حالی بود که لهستان در امتیاز ۶ قرار داشت. لهستانی‌ها در ادامه خوب کار کردند و ۸ بر ۴ از ایران پیش افتادند تا دو تیم برای استراحت، زمین مسابقه را ترک کنند.


میلاد عبادی پور بعد از وقت‌های استراحت، با یک جای خالی خوب، ایران را به امتیاز ۵ رساند و بعد از آن شفیعی امتیاز ۶ را برای ایران به دست آورد تا بازی ۹ بر ۶ شود.


گرفتن ۴ امتیاز متوالی از سوی اسفندیار برای تیم ایران باعث شد تا بازی ۱۴ به ۱۲ به سود لهستان باشد.


در ادامه لهستان با برتری ۱۶ به ۱۳ برای وقت‌ استراحت فنی دوم، زمین مسابقه را ترک کرد. بعد از این استراحت کوتاه، تیم لهستان یک امتیاز سرویس را به دست آورد و سپس حمله این تیم باعث شد تا حساب کار ۱۸ به ۱۳ شود. اسپک خوب یلی مقابل سه بازیکن لهستان، امتیاز ۱۴ را برای ایران به ارمغان آورد.


در ادامه این ست مسعود غلامی با یک جای خالی و یلی با یک سرویس خوب موفق شدند ایران را به امتیاز ۱۸ برسانند تا حساب کار ۲۳ به ۱۸ به سود لهستان شود. در نهایت لهستان این ست را ۲۵ به ۱۸ به سود خود به پایان برد.


ست دوم: ایران 18 – لهستان 25

 

در ابتدای این ست باز هم لهستانی‌ها بهتر کار کردند و ۴ امتیاز پیش افتادند و وقتی بازی ۶ بر ۲ بود، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. در ادامه یلی سومین امتیاز را برای ایران کسب کرد و اسفندیار هم موفق شد امتیاز سرویس را کسب کند تا ایران به امتیاز ۴ برسد.


اسپک عالی یلی باعث شد تا ایران به امتیاز ۵ برسد ولی کوبیاک خیلی سریع امتیاز ۸ را برای لهستان به دست آورد تا بازی ۸ بر ۵ شود. بعد از وقت استراحت فنی اول، تیم ایران عملکرد خوبی داشت و عبادی‌پور امتیاز ۶ را برای ایران به ارمغان آورد و خطای لهستانی‌ها ایران را به عدد هفت رساند تا شفیعی موفق شود بازی را در عدد ۸ مساوی کند.


اشتباه لهستانی‌ها باعث شد تا ایران ۱۰ به ۹ از حریفش پیش بیافتد تا سرمربی لهستان درخواست وقت استراحت کند. سه امتیاز متوالی برای لهستان توسط لئون باعث شد تا این تیم ۱۳ به ۱۱ پیش بیافتد. این تیم در ادامه با حساب ۱۶ به ۱۳ از ایران پیش افتاد تا دو تیم برای استراحت زمین مسابقه را ترک کنند.


در ادامه میلاد عبادی پور موفق شد تا ایران را به امتیاز ۱۴ برساند و یلی هم امتیاز ۱۵ را برای ایران به ارمغان آورد تا بازی ۱۸ به ۱۵ به سود لهستان باشد. اسفندیار با یک اسپک عالی ایران را به امتیاز ۱۷ رساند ولی از دست رفتن سرویس شفیعی باعث شد تا حساب کار ۲۲ به ۱۷ به سود لهستان شود. در نهایت دفاع خوب لهستانی‌ها مقابل یلی، این تیم ست دوم را هم ۲۵ به ۱۸ به سود خود پایان داد.


ست سوم: ایران 16 – لهستان 25

 

این ست را هم لهستان بهتر شروع کرد و چهار بر صفر از ایران پیش افتاد. این روند قدرتمند لهستان در سرویس، دفاع و حمله ادامه داشت و این تیم نه تنها به راحتی به عنوان برنده برای وقت استراحت فنی اول زمین را ترک کرد بلکه با حساب ۱۶ به ۸ هم به عنوان پیروز میدان، برای وقت استراحت فنی دوم، از زمین خارج شد.


دفاع عالی تیم لهستان روی اسپک عبادی پور، حساب کار را ۲۱ به ۱۲ به سود لهستان کرد اما عبادی‌پور در توپ بعدی موفق بود تا ایران به امتیاز ۱۳ برسد و در ادامه کریمی موفق شد بازی را ۲۲ به ۱۴ کند و در نهایت ایران این ست را هم ۲۵ به ۱۶ به حریف قدرتمندش واگذار کرد.

 

منبع خبر :  ورزش سه
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41