امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2137

 ۲۱ نقطه گردشگری کنگاور آماده میزبانی از رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ است

  باخبرباش : محمدجواد عظیمی  گردشگری و خدمات محور توسعه محسوب می‌شود و میراث فرهنگی کنگاور تلاش می کند از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه در راستای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار بهره بگیرد. 
او در ادامه گفت: کرمانشاه و کردستان پس از بررسی‌های مکرر از بین ۱۶ استان که درخواست میزبانی اجلاس گردشگری روستایی ۲۰۲۰ را داده بودند، به عنوان میزبان اجلاس جهانی ۲۰۲۰ انتخاب شدند. 
عظیمی با اشاره به اینکه باید قدر این فرصت را دانست، افزود: تاریخ پیشنهادی گردشگری و اکوتوریسم روستایی از سوی وزارت میراث فرهنگی به سازمان گردشگری جهانی ارایه شده است. 
او افزود: ۲ تاریخ ۱۲ تا ۱۶ آبان سال ۹۹ برای اجرای این رویداد جهانی و استقبال از ۱۶۰ کشور جهان پیشنهاد شده که کنگاور تمام تلاش خود را برای میزبانی شایسته از این رویداد به کار می‌گیرد. 
رییس اداره میراث فرهنگی کنگاور همچنین، اظهار داشت: سراب دهلر کنگاور علاوه بر اینکه یک جاذبه طبیعی، ایستگاه و زیستگاه پرندگان بومی و مهاجر است، یک محوطه تاریخی است که بنا برشواهد و مدارک از آثار مهم دوران ساسانی محسوب می شود. 
عظیمی در ادامه به تپه گودین اشاره کرد و افزود: این تپه دارای هفت دوره اصلی فرهنگی و تاریخی بشریت در آن شناسایی شده که بر سر شاهراه کهن ارتباطی قرار داشته و از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان شناخته می شود. 
وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگری است. 
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت، آبشار پیران و ... از مهمترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است. 
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۶۰۰ روستا و ۳۴ شهر دارد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41