حالت شب
  • Sunday, 26 May 2024
اجرای طرح زوج و فرد خودروها از ۱۹ فروردین در اصفهان

اجرای طرح زوج و فرد خودروها از ۱۹ فروردین در اصفهان

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: با هماهنگی شورای ترافیک استان اصفهان، طرح زوج و فرد خودروها از شنبه هفته آینده (نوزدهم فروردین ۱۴۰۲) در اصفهان اجرا می‌شود.

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایسنا سرهنگ اصغر زارع  درباره وضعیت تردد در جاده‌های استان اصفهان، اظهار کرد: تمامی راه‌های استان باز است و مشکلی در تردد جاده‌ای نیست. البته وضعیت ترافیکی ورودی‌های کلان‌شهر اصفهان به دلیل بازگشت مسافران در ساعات پایانی تعطیلات نوروز سنگین است و  در ۳۰ کیلومتری ورودی‌های شهر اصفهان ترافیک پرحجمی را شاهد هستیم. به هم‌وطنان توصیه می‌شود در ساعات پایانی سفر با صبر و حوصله و دقت رانندگی کرده و از عجله و شتاب بپرهیزند تا به‌سلامت به مقصد برسند.

رئیس پلیس‌راه استان اصفهان خاطرنشان کرد: شمار مصدومان حوادث رانندگی در جاده‌های استان در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته، اما خوشبختانه امسال تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی در صحنه کاهش‌یافته است. شهروندان باید فاصله طولی در هنگام رانندگی را رعایت کنند.

همچنین سرهنگ محمدرضا محمدی، رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت ترافیکی در سطح شهر، اظهار کرد: باتوجه‌به اجرای ساعت شناور فعالیت ادارات و همچنین بازگشایی مدارس شاهد شرایط ترافیکی نسبتاً خوب در اصفهان هستیم. برای اجرای مجدد طرح زوج و فرد در هسته مرکزی کلان‌شهر اصفهان برنامه‌ریزی‌شده است،  طرح زوج و فرد که طی اعلام قبلی تا پایان ۱۳ فروردین‌ماه لغو شده بود مجدداً با هماهنگی شورای ترافیک استان از شنبه هفته آینده ۱۹ فروردین‌ماه اجرایی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه طرح زوج و فرد صرفاً عصرها از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در هسته مرکزی کلان‌شهر اصفهان اجرا خواهد شد، افزود: همچنین روشن نکردن چراغ وسیله نقلیه از هنگام غروب تا طلوع آفتاب و در مواقع لزوم تخلف است، برابر با جدول جرائم رانندگی، رانندگان باید  از هنگام غروب تا طلوع آفتاب و در مواقع لزوم نسبت به روشن‌کردن چراغ اتومبیل و موتورسیکلت خود اقدام کنند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: روشن نکردن چراغ وسیله نقلیه به هر علتی در بسیاری از مواقع باعث دیده‌نشدن خودرو یا موتورسیکلت توسط وسایل نقلیه دیگر شده و وقوع سوانح دلخراش را منجر می‌شود. برابر آمارهای به‌دست‌آمده در سال گذشته حدود ۱۰ درصد از تصادفات رانندگی به دلیل نقص سیستم روشنایی و عدم دید کافی وسایل نقلیه مقابل رخ‌داده است. مأموران پلیس راهور در صورت مشاهده وسیله نقلیه‌ای که دارای نقص سیستم روشنایی بوده و با چراغ خاموش تردد کنند وسیله نقلیه دارای تخلف را اعمال قانون خواهند کرد.

هادی کریمی، مدیر مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری اصفهان، با بیان اینکه طرح زوج و فرد خودروها که در ایام سال در محدوده مرکزی شهر اجرا می‌شود با هماهنگی پلیس راهور از بیست‌ونهم اسفند ۱۴۰۱ لغو شد، اظهار کرد: اما این طرح از شنبه هفته آینده در اصفهان اجرا می‌شود، تا پایان ماه مبارک رمضان این طرح فقط عصرها از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰ در هسته مرکزی شهر اجرا می‌شود. پس از ماه مبارک رمضان، طرح زوج و فرد خودروها به ساعت عادی بازمی‌گردد و صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این موضوع تنها شامل طرح زوج و فرد خودروها است، تصریح کرد: سایر تخلفات مانند نداشتن معاینه فنی خودرو، سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ‌قرمز و ورود به مسیر اتوبوس‌های تندرو (بی‌آرتی) مانند قبل مشمول اعمال قانون و جریمه خواهد بود.

دیدگاه / پاسخ