حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
اعزام شش هزار اصفهانی به مرقد امام خمینی

اعزام شش هزار اصفهانی به مرقد امام خمینی

 سردار مجتبی فدا  روز چهارشنبه در مراسم هماهنگی ستاد ارتحال امام استان اصفهان با یادآوری نحوه تبعید رضاخان توسط انگلیسی‌ها، اظهار کرد: شاه مملکت حتی یک روز صبر نکرد تا حداقل دو تا سرباز انگلیسی دست و پایش را ببندند و از کشور خارج کنند، خودش با پای خودش به تبعیدگاه رفت؛ این وضعیت ایران در زمان پادشاهی بود. عزت و اقتدار و افتخار امروز ایران مرهوت خون‌های انقلاب و مجاهدت‌های امام خمینی(ره) است که با حمایت‌ها و ظرفیت‌های مردمی برای ایران اسلامی محقق شد.

وی با اعتقاد به اینکه امام خمینی(ره) مهندسی قدرت را در کشور تغییر دادند، ادامه داد: ۴۳ سال است که این انقلاب برکت امام و جانشین بر حق ایشان یعنی مقام معظم رهبری به جایگاه عزت و اعتباری رسیده است، به طوری که مقام معظم رهبری می‌فرمایند دشمن اگر یکی بزند دَه تا خواهد خورد.

جانشین سپاه صاحب الزمان استان اصفهان اضافه کرد: پیش از انقلاب با ۳۰ میلیون جمعیت، شاه هر روز شش میلیون بشکه نفت می‌فروخت، اما هیچ چیز در کشور مردمی نبود، اما امروز به مدد انقلاب و مردم ایران در امروز در مهندسی و سلول بنیادی و شبیه‌سازی و قدرت دفاعی و توان بازدارندگی قدرت اول برتر منطقه است.

فدا با یادآوری سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خصوص اهمیت قیام ۱۵ خرداد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند من برای همیشه روز ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می‌کنم، چهاردهم و پانزدهم خرداد روز وحدت و انسجام و اقتدار ملی و دفاع از ارزش‌ها و دفاع از روحانیت است، همان‌طور که همین الان هم در شهر قم کنگره بزرگداشت مقام چهار هزار شهید روحانی در جریان است.

وی با اعتقاد به اینکه روحانیت علمدار و پرچمدار قیام اسلامی در ایران بوده اند، ادامه داد: روحانیت همواره پای کار انقلاب و نظام اسلامی ایران بوده اند؛ دنیا به گفته مقام معظم رهبری ایران را با نام امام خمینی(ره) می‌شناسد؛ فردی از کشور کنیا وجود دارد که هر سال چهار کشور را سوار و پیاده می‌شود تا خود را برای مراسم ارتحال امام به تهران برساند؛ از او پرسیده اند انگیزه تو چیست پاسخ داده من مسلمان نبودم، اما به خاطر امام خمینی‌(ره) هم مسلمان و هم شیعه شده‌ام.

جانشین سپاه صاحب الزمان استان اصفهان با بیان اینکه این فرد کنیایی تحت‌تاثیر انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) قرار گرفته است، اضافه کرد: این مسلمان کنیایی اسم چهار پسر خود را عبدالله خمینی، عبدالله مطهری، عبدالله خامنه‌ای و عبدالله بهشتی گذاشته است و گفته می‌خواهم آینده کنیا را از روستای خودم در کنیا بسازم؛ ما هم باید در پرتو انقلاب و نظام قدردان حرکت امام خمینی(ره) باشیم.

فدا با بیان اینکه در مراسم ارتحال امام(ره) سهم اصفهان از حضور در صحن مرقد امام شش هزار زائر خواهد بود، خاطر نشان کرد: قرار است این تعداد از همه بخش‌های استان و بنا به ظرفیت و پراکندگی جمعیت و نزدیکی یا دوری به شهر اصفهان و تهران با ۱۳۰ دستگاه اتوبوس ایمن راهی مرقد امام شوند و صبح ۱۴ خرداد به تهران برسند تا از بیانات مقام معظم رهبری در این روز استفاده کرده و از نزدیک با ایشان دیدار کنند.

وی ادامه داد: هماهنگی های لازم با مجموعه فرمانداری ها، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی و دیگر بخش ها صورت گرفته و اسباب پذیرایی، صبحانه و میان وعده نیز تدارک دیده شده است، قرار است صبحانه و پشتیبانی را فرمانداری و اسکان و غذا با سپاه تهران انجام شود، همچنین ماشین آب برای تامین آب معدنی و دو اتوبوس اسکورت نیز برای این تعداد در نظر گرفته شده است.

جانشین سپاه صاحب الزمان استان اصفهان اضافه کرد: اولویت اعزام با جوانان و نوجوانان است اما در این بین برای علاقه مندان دیگر هم تمهیداتی در نظر گرفته شده همچنین افراد می توانند با وسیله شخصی نیز همراهی را انجام دهند؛ چهل دستگاه اتوبوس اعزام افراد را از شهر اصفهان انجام خواهد داد و سایر اتوبوس ها انتقال سایر افراد را از نواحی مختلف استان به تهران صورت خواهد داد.

دیدگاه / پاسخ