حالت شب
  • Saturday, 25 May 2024
اعطای وام ۳۰میلیونی به ۷هزار نفر از فرهنگیان استان اصفهان آغاز شد

اعطای وام ۳۰میلیونی به ۷هزار نفر از فرهنگیان استان اصفهان آغاز شد

به گزارش  باخبرباش به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مهدی منتجب اظهار داشت: پس از پیگیری‌های انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با مسئولان بانک ملی، شرایط ارائه وام ۳۰۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۱۲ درصد به همکاران فرهنگی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در این مرحله به هفت هزار نفر از متقاضیان، وام پرداخت می‌شود، افزود: این میزان در مقایسه با مرحله قبل پرداخت وام ۱۲ درصدی رشد سه تا چهار برابری داشته است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: سهمیه هریک از مناطق آموزش و پرورش استان بر اساس تعداد شاغلان مشخص شده و طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

منتجب در خصوص سیر مراحل پرداخت این وام ابراز داشت: ابتدا همکاران از طریق تلفن همراه وارد سامانه شده و پس از تکمیل اطلاعات و معرفی یک ضامن فرهنگی اقدام به تهیه و امضای سفته الکترونیکی می‌کنند؛ در نهایت پس از طی مراحل اداری وام به حساب متقاضیان واریز خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که امکان درخواست این وام تا پایان بهمن ماه فراهم شود.

به گفته منتجب فرهنگ کارت از دیگر خدمات ارائه شده به فرهنگیان است که برای دریافت این کارت باید درخواست خود را به حوزه تعاون اداره محل خدمت خود ارائه دهند.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: این کارت از دوم تا هشتم هر ماه شارژ خواهد شد و اعتبار هزینه شده در اقساط ۱۰ ماهه از حساب همکاران کسر می‌شود.

منتجب افزود: با استفاده از این کارت که در دستگاه آموزش و پرورش استان اصفهان با نام فرهنگ کارت و در سایر مراکز نظیر ذوب آهن و فولاد مبارکه با نام‌های دیگری تعریف شده امکان خرید از ۴۰۰ فروشگاه طرف قرارداد در سراسر استان فراهم است.

وی با بیان اینکه به تازگی فروشگاه سرای ایرانی نیز به مجموعه فروشگاه‌های طرف قرارداد فرهنگ کارت اضافه شده است، خاطرنشان کرد: طی تفاهم انجام شده با این مجموعه در دهه مبارک فجر، به فرهنگیان استفاده کننده از فرهنگ کارت با خرید ۱۰۰ میلیون ریال از گروه کالای خواب یا خرید ۲۰۰ میلیون ریال از دیگر گروه‌های کالایی، ۱۰ میلیون ریال تخفیف تعلق خواهد گرفت.

دیدگاه / پاسخ