حالت شب
  • Tuesday, 23 April 2024
امسال باید ۳۰۰ کلاس درس در اصفهان تخلیه شود

امسال باید ۳۰۰ کلاس درس در اصفهان تخلیه شود

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا مجید نسیمی با اشاره به آخرین وضعیت مدارس استان اصفهان برای پذیرش دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ هزار کلاس درس در استان اصفهان وجود دارد که حدود ۱۰ هزار کلاس سن بالای ۴۰ سال دارند و بدون در نظر گرفتن استانداردها ساخته شده‌اند.

وی با بیان اینکه در بازدیدهای میدانی مشخص شد که سه هزار کلاس درس استان اصفهان نیاز به تخریب و بازسازی دارد، ادامه داد: به همین منظور سال گذشته، موافقتنامه احداث ۱۴۲ پروژه آموزشی در قالب ۷۳۱ کلاس درس با ۱۱۴ نیکوکار اصفهانی منعقد شد.

۲ هزار کلاس درس ۲ نوبته در اصفهان وجود دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته جمعیت دانش آموزی استان نسبت به سال ماقبل آن ۳،۳۱ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: ۲۳۰ باب مدرسه بالغ بر ۲ هزار کلاس درس به صورت ۲ نوبته اداره می‌شود و همچنین بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در قالب ۳۶۰ کلاس درس در استان، بیش از تراکم مصوب مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه در عین حال در کل استان اصفهان ۴۰ مدرسه با ۴۰۸ کلاس بر اثر فرونشست زمین دچار آسیب دیدگی شده است، ابراز داشت: از این تعداد ۳۱ مدرسه با ۳۰۰ کلاس باید تخلیه و بازسازی شود.

وجود ۹۴ مدرسه خطر آفرین در اصفهان

نسیمی در ادامه با اشاره به وجود ۹۴ مدرسه خطرآفرین در استان اصفهان افزود: از این تعداد برای ۴۶ مدرسه با ۳۵۳ کلاس درس دستور تخلیه فوری صادر شده است.

وی تصریح کرد: برای یک نوبته کردن تمامی مدارس استان، ساخت ۲۵۰ باب مدرسه ۱۲ کلاسه جدید الزامی است.

دیدگاه / پاسخ