حالت شب
  • Friday, 12 April 2024
اینستاگرام دو برنامه محبوبش را از فروشگاه‌های اپ حذف کرد

اینستاگرام دو برنامه محبوبش را از فروشگاه‌های اپ حذف کرد

باخبرباش/ اینستاگرام قبلا گفته بود که می‌خواهد تمرکز خود را روی بخش Reels بگذارد و ویدیوهای بلند را به جای IGTV در این بخش نمایش دهد. این شرکت حالا دست به تغییر بزرگ دیگری زده و دو اپلیکیشن قدیمی Hyperlapse و Boomerang را که به ترتیب در سال 2014 و 2015 منتشر شده بودند، از فروشگاه‌های اپلیکیشن خارج کرده است.

بر اساس گزارش شرکت Apptopia و به نقل از تک‌کرانچ، دو اپلیکیشن Hyperlapse و Boomerang آخرین بار در روز 1 مارس 2022 مصادف با 10 اسفند در فروشگاه‌ها دیده شده بودند. از میان این دو برنامه، بومرنگ تعداد نصب بیشتری داشت. Apptopia می‌گوید تعداد نصب‌های جهانی این برنامه به 301 میلیون رسیده بود، در حالی که هایپرلپس فقط 23 میلیون نصب داشت. به‌علاوه، بومرنگ هنوز به‌طور میانگین روزانه 26 هزار بار دانلود می‌شد. البته این اپلیکیشن به‌صورت همزمان روی اپ استور اپل و گوگل پلی قرار داشت، در حالی که هایپرلپس فقط روی اپ استور عرضه شده بود.

قابلیت‌های این دو برنامه در اینستاگرام ادامه می‌یابد
برنامه‌های یادشده به عنوان ابزارهای کمکی عرضه شدند تا اپلیکیشن اصلی این شبکه اجتماعی بیش از حد سنگین و شلوغ نشود. با این حال، سیاست اینستاگرام رفته‌رفته تغییر کرد و ایده شلوغ نشدن برنامه دیگر چندان مورد توجه مدیران این شرکت نیست.

اینستاگرام در سال‌های اخیر ابزارهای خلاقانه خود را درون برنامه اصلی عرضه کرده است. برای مثال، این شبکه اجتماعی چند سال پیش حالت‌های مختلف بومرنگ مثل SloMo ،Echo و Duo را به شکل مستقیم درون خود برنامه ارائه کرد. حالا با تمرکزی که روی بخش Reels گذاشته شده، به نظر می‌رسد که ویژگی‌هایی از این دست به همین بخش اضافه خواهند شد.

در حال حاضر، اپلیکیشن Layout متعلق به اینستاگرام هنوز به عنوان یک برنامه مجزا در فروشگاه‌های اپلیکیشن وجود دارد. این شرکت در واقع تایید کرده که برنامه Layout را حذف نخواهد کرد و به ارائه ویژگی‌های بومرنگ در اپلیکیشن اصلی ادامه می‌دهد.

دیدگاه / پاسخ