حالت شب
  • Monday, 17 June 2024
بستری و درمان ۱۵ بیماری سخت درمان در مراکز دولتی رایگان است

بستری و درمان ۱۵ بیماری سخت درمان در مراکز دولتی رایگان است

 به گزارش باخبرباش محمدحسین صفاری با بیان‌اینکه صندوق حمایت از بیماران خاص و سخت درمان در آستانه دهه خدمت جدیدی به این بیماران ارائه کرد، افزود: بیماران دچار سکته مغزی، همودیالیز، هپاتیت سی (c)، متابولیک، تالاسمی، هموفیلی، سرطان، اوتیسم، اسپاینوموسکولار آتروفی(SMA)، مولتیپل اسکلروزیس(MS)، سیستیک فیبروزیس(CF)، هیپرتانسیون ریوی، بال پروانه(EB)، دیالیز صفاقی و مُزمن روانی، در صورت بستری در مراکز درمانی دولتی می‌توانند با مراجعه به کارشناسان بیمه سلامت مستقر در این مراکز، از خدمات رایگان این صندوق بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: بیمه‌شدگان برای بهره‌مندی از این حمایت، باید در سامانه‌های بیمه سلامت بعنوان «بیمار سخت درمان» نشاندار شده باشند.

مدیرکل بیمه سلامت اصفهان اظهار داشت: درمان ۱۰۷ بیماری با تاسیس صندوق حمایت از بیماران خاص و سخت نیز مورد حمایت ویژه قرار گرفته است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت به آدرس bimehsalamatiranian.ir ، درخواست حمایت خود را ثبت کنند.

وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن ۸۰ هزار نفر در استان اصفهان در صندوق حمایت از خاص و بیماران خاص و سخت درمان اظهار داشت: چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه درمان این بیماران در ۱۵ ماه گذشته توسط این اداره کل پرداخت شده است.

 از حدود ۴۰ میلیون فرد زیر پوشش بیمه سلامت همگانی در کشور، یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از آنها ساکن استان اصفهان هستند.
همچنین از یک میلیون و ۹۰۰ هزار بیمه شده زیرپوشش بیمه سلامت استان ۶۷۰ هزار نفر از آنها بیمه روستایی هستند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه / پاسخ