حالت شب
  • Wednesday, 17 April 2024
تأکید استاندار اصفهان بر دیدارهای بدون واسطه فرمانداران با مردم

تأکید استاندار اصفهان بر دیدارهای بدون واسطه فرمانداران با مردم

به گزارش باخبرباش به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سومین گردهمایی فرمانداران استان در سال‌جاری، ضمن قدردانی از دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری به منظور برگزاری مستمر گردهمایی فرمانداران، اظهار داشت: این نشست‌ها در حوزه‌های مختلف تأثیرگذار و راهگشا است و می‌تواند در رفع و کاهش مشکلات چاره‌ساز باشد.

وی با اشاره به گفت‌وگوی بدون واسطه فرمانداران با مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان، افزود: ایجاد ارتباط دو سویه و تعامل میان رسانه‌ها از جمله صداوسیمای مرکز اصفهان و فرمانداران استان می‌تواند در شفاف سازی امور و بیان دستاوردهای دولت اثرگذار باشد.

مرتضوی در خصوص مشکلات حوزه مسکن در استان، گفت: هفته آینده میزبان وزیر راه و شهرسازی خواهیم بود که در این سفر بازدید از برخی پروژه‌های مسکن استان نیز در دستور کار است، همچنین شورای مسکن استان با حضور بذرپاش وزیر راه و شهرسازی برگزار خواهد شد.

 استاندار اصفهان افزود: فرمانداران استان می‌توانند نقطه نظر و چالش‌ها در حوزه مسکن را اعلام کنند تا در بازدیدها و جلسات وزیر راه و شهرسازی به این موارد پرداخته شود.

وی با اشاره به سفر احتمالی وزیر جهاد کشاورزی به استان در هفته آینده گفت: در جلسات و برنامه‌های این سفر نیز فرصتی فراهم خواهد شد تا فرماندارانی که شهرستان محل مأموریت‌شان با مشکل کم آبی بیشتری مواجه است شرایط مردم و کشاورزان شهرستان را تبیین کنند.

مرتضوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اخبار امیدبخش حوزه سیاست خارجه در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از اخبار خوب حرکت‌های دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجه و ارتباط با همسایگان است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم روند رو به جلویی را در سیاست خارجه داشته‌ایم، اظهار کرد: در هر سفر بین‌المللی ریاست جمهوری یک گشایش جدید برای کشور اتفاق می‌افتد که نشان دهنده حرکت عزتمندانه جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجه است که تنها راه برای ملت‌های آزادی خواه دنیا است.

وی متذکر شد: در دولت سیزدهم راهبردهایی که توسط امامین انقلاب در حوزه سیاست خارجه مکرر به آن اشاره و تاکید شده در حال اجراست.

مرتضوی یکی از این راهبردها را توازن در ارتباط با غرب و توسعه ارتباط با همسایگان دانست و عنوان کرد: این مهم در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است.

استاندار اصفهان ادامه داد: هر کجا که به سمت پذیرفتن نگاه سلطه‌گر غرب رفتیم با ابهامات عجیبی مواجه شدیم از این رو دولت به دنبال نگاه مستقل و متوازن نسبت به غرب است.

وی بیان کرد: حفظ کیان و تمامیت ارضی مادام توسط حضرت امام خمینی(ره) مورد تأکید بوده و تا جایی در این موضوع جلو رفتیم که دفاع مقدس ۸ ساله بر کشور پذیرفته شد تا یک وجب از خاک ما در دست دشمن باقی نماند.

مرتضوی ادامه داد: اگر صلابت و اقتداری که جمهوری اسلامی از خود نشان داد نبود در معرض تهدیدهای مکرر دشمن بودیم اما این رویکرد حضرت امام (ره) کشور را بیمه کرد.

استاندار اصفهان حفظ ارزش‌های اسلامی را راهبرد دیگر دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجه دانست و یادآورد شد: رئیس جمهوری یک بار در کاخ کرملین و یک بار در ونزوئلا به نماز ایستادند، همسر وی نیز با پوشش برتر و حجاب کامل در رسانه‌ها با وقار و تسلط سخن گفتند که نشانه رعایت مبانی اسلام و ارزش های توحیدی در مناسبات است.

وی خاطرنشان کرد: دفاع از حیثیت و شرافت اسلام در مجامع بین‌المللی نیز ذیل همین موضوعات مورد تأکید رئیس جمهور است.

مرتضوی افزود: در مسیر حرکت دولت سیزدهم، ابراز همدردی با مستضعفان جهان و دعوت کردن آنان به اتحاد و یکپارچگی هویدا است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه دیپلماسی عزتمندانه جمهوری اسلامی در دولت سیزدهم راهگشاست، اضافه کرد: این اقتدار سبب می شود دشمن راجع به تذکرات جمهوری اسلامی نیز تمکین کند.

وی به فرمانداران استان توصیه کرد: از ایام و مناسبت‌های پیش رو عید قربان تا عید غدیر برای ایجاد شادی در جامعه، ارتباط بدون واسطه با مردم و گزارش دهی نسبت به دستاوردهای دولت اقدام کنند.

مرتضوی همچنین بر حفظ جایگاه و شأن فرمانداران در همه قواعد تأکید و آنان را به حفظ همه جانبه این جایگاه سفارش کرد.

دیدگاه / پاسخ