حالت شب
  • Saturday, 25 May 2024
تبعات شکست مقابل حریف آسیایی فلیک را به خط پایان رساند؟

تبعات شکست مقابل حریف آسیایی فلیک را به خط پایان رساند؟

 از میان 26 هزار هواداری که برای تماشای دیدار آلمان مقابل ژاپن به ورزشگاه ولسوگان شهر ولفسبورگ آمده بودند، کمتر کسی بود که نتیجه اسکوربرد را در پایان بازی باور کند.

کسی نمی‌توانست بپذیرد که آلمان، قهرمان جام جهانی 2014 برزیل در خاک خودش مقابل نماینده آسیایی اینگونه تحقیر شود. آنها برای جبران شکست در جام جهانی 2022 قطر آمده بودند ولی تنها پس از 10 ماه از باخت 2 بر یک مقابل ژاپن، این بار با نمایشی خفت‌بار با نتیجه 4 بر یک زمین مسابقه را ترک کردند.

تراشتگن، دروازه‌بان آلمان و تیم فوتبال بارسلونا در این مسابقه 7 مهار توپ داشت که 4 واکنش از درون محوطه جریمه به ثبت رسید و می‌توانست نتیجه شکست سنگین‌تر هم باشد.

فلیک در آستانه اخراج قرار گرفته، با اینکه خودش معتقد است بهترین مربی در حال حاضر برای ژرمن‌هاست. او پس از این شکست مقابل ژاپن، به RTL گفت: ما در تلاشیم تا به بهترین شکل ممکن تیم را آماده سازیم. معتقدیم من و کادر فنی عملکرد خوبی داشتیم و من مناسب‌ترین مربی برای تیم ملی آلمان هستم.

رسانه‌ها، مردم و افکار عمومی کشور آلمان چنین چیزی البته نمی‌گویند. بیلد نوشت که فلیک به آخر خط نزدیک شد و کیکر نیز از تداوم بحران در فوتبال ملی آلمان حرف زد. لوتار ماتئوس، اسطوره فوتبال پس از این نتیجه با عصبانیت فریاد زد و مدعی شد که فلیک نمی‌تواند مسیر خوبی برای فوتبال آلمان بسازد. آلمان در 5 بازی اخیر خود، هرگز پیروز نشده، 4 بار شکست خورده و یک بار مقابل اوکراین به تساوی رضایت داده است.

در 5 بازی اخیر آلمان 13 گل خورده و همه حالا از فاجعه خط دفاعی صحبت می‌کنند. انگار روزهای انتهایی یواخیم لو را دوباره پیش چشمان خود می‌بینند. روزهایی که آلمان مقابل اسپانیا تن به شکست 6 بر صفر داد ولی فدراسیون فوتبال آلمان تصمیم گرفت به او اعتماد کند که نتیجه آن حذف از مسابقات جام ملت‌های اروپا بود. 

با این حال به نظر نمی‌رسد فلیک مثل یواخیم لو، فرصت‌های زیادی داشته باشد و اکنون زمزمه‌های آمدن یولیان ناگلزمان بسیار شنیده می‌شود.

پیشتر هم گفته شده بود که فیفادی کنونی، مسیر آینده فوتبال آلمان را مشخص خواهد کرد و باید دید آیا بازی با فرانسه می‌تواند باعث اخراج نشدن فلیک از تیم ملی آلمان شود یا خیر. (اینجا بخوانید)

آلمان با فلیک در یورو 2020 حذف شد و نتوانست حتی از مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر بالا بیاید. بیشتر از اینکه طعم پیروزی را چشیده باشد، ناکام بوده و از 25 بازی رسمی، 6 بار شکست خورده، 7 بار مساوی کرده و 12 بار پیروز مسابقه شده است. 12 باری که 8 تای آن به ابتدای مسیر و بیش از یک سال و نیم پیش بازمی‌گردد.

آلمان پس از جام جهانی که با نتیجه‌ای خفت‌بار حذف شد، 6 مسابقه داده که نتیجه آن 4 شکست، یک تساوی و تنها یک برد مقابل پرو بوده‌ است.

به نظر می‌رسد کابوس آلمانی‌ها در اواخر روزهای یواخیم لو تکرار شده و ژرمن‌ها باید به فردی دیگر در سمت مربیگری خود اعتماد کنند.

آلمان سه‌شنبه شب در دیداری دوستانه در سیگنال ایدونا پارک شهر دورتموند میزبان فرانسه است. دیداری که اگر فلیک تا آن مسابقه اخراج نشود، می‌تواند آینده این سرمربی و فوتبال آلمان را مشخص کند.

دیدگاه / پاسخ