حالت شب
  • Wednesday, 29 May 2024
تمام راه‌های استان اصفهان باز است

تمام راه‌های استان اصفهان باز است

 به گزارش باخبرباش به نقل از مهر سرهنگ اصغر زارع  درباره آخرین وضعیت جاده‌ای استان، اظهار داشت: بارش در محورهای غرب استان اصفهان بویژه فریدون‌شهر آغاز شده است اما شدید نیست و مشکلی در تردد جاده‌های استان وجود ندارد.

روز بدون حادثه جاده‌های استان اصفهان

وی با اشاره به آماده‌باش مأموران پلیس راه استان در پی هشدارهای هواشناسی نسبت به ناپایداری‌های جوی پایان هفته، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز حادثه جاده‌ای در سطح استان نداشتیم.

رئیس پلیس راه استان اصفهان اضافه کرد: وزش باد و گردوخاک عصر امروز در مناطق شرق استان رخ داده اما کاهش شعاع دید و مسدود شدن راه در پی نداشت.

سرهنگ زارع از رانندگان خواست تا در صورت وقوع ناپایداری‌های جوی مانند خیزش گردوخاک و بارندگی با احتیاط و سرعت مطمئنه تردد کنند.

وی اضافه کرد: رانندگان در صورت محدودیت شعاع دید لازم است توقف کرده و تا هنگام مناسب شدن شرایط رانندگی نکنند و در صورت لغزندگی مقطعی راه‌ها در اثر بارش، با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی رنگ برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه اول نسبت به وقوع توفان و خیزش گردوخاک از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه هشدار داده است.

بر اساس این اطلاعیه وزش باد به نسبت شدید تا شدید و توفان لحظه‌ای تا روز جمعه ۲۵ فروردین ماه مناطقی چون خوانسار، نائین، گلپایگان، داران، میمه، اردستان، چوپانان، خور و بیابانک، ورزنه، انارک، فریدون‌شهر، شهرضا و دهاقان را در بر می‌گیرد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه نسبت به مخاطرات احتمالی از جمله اختلال و کاهش دید در جاده‌های شمال، شمال شرق و شرق استان بر اثر گردو خاک محلی هشدار داده و افزوده است که اختلال در سفرهای برون و درون شهری، آسیب به صنعت کشاورزی و گلخانه‌ها و آسیب به سازه‌های شهری و روستایی، شکستن درختان فرسوده و اختلال در مسیر تردد محورهای مواصلاتی اصفهان به یزد و قم و سمنان دور از انتظار نیست.

هواشناسی استان در این اطلاعیه بر لزوم احتیاط در سفرهای درون و برون استانی و درون و برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی و آمادگی راهداری به ویژه در مسیرهای طوفان خیز و گرد و خاک و خودداری از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات طی این مدت تاکید کرده است.

هواشناسی استان اصفهان همچنین در اطلاعیه دوم درباره فعالیت سامانه بارشی، وقوع رگبار باران و نوسانات دمایی از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین تا جمعه ۲۵ فروردین هشدار داده است.

بر اساس این اطلاعیه رگبار باران، رعد و برق، تگرگ و تنش‌های دمایی در مناطقی چون فریدون‌شهر، بوئین و میاندشت، اسلام آباد موگویی، داران و چادگان طی این مدت پیش‌بینی شده است.

هواشناسی استان اصفهان نسبت به آب‌گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در این مناطق هشدار داده و افزوده است که کاهش دید، اختلال در راه‌های روستایی به دلیل بارش دور از انتظار نیست.

دیدگاه / پاسخ