حالت شب
  • Saturday, 25 May 2024
حاشیه‌های معارفه سکاندار جدید آموزش و پرورش اصفهان گلایه فرهنگیان از عدم حضور وزیر یا معاونان در مراسم

حاشیه‌های معارفه سکاندار جدید آموزش و پرورش اصفهان گلایه فرهنگیان از عدم حضور وزیر یا معاونان در مراسم

به گزارش خبرگزاری باخبرباش به نقل از فارس: مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان عصر امروز با حضور جمعی از مسؤولان و فرهنگیان در تالار ادب اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد که این مراسم با حاشیه‌هایی همراه بود.

محمدرضا ابراهیمی، سرپرست اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: موضوع تکریم و توجه به منزلت و معیشت فرهنگیان مورد اهمیت است و باید تلاش کنیم در این زمینه اتفاقات خوبی برای فرهنگیان رخ دهد.

وی با اشاره به موضوع انتصابش به سرپرستی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: از خداوند می‌خواهم در این زمینه کمک‌حال من باشد تا بتوانم به نحو شایسته به توسعه آموزش و پرورش کمک کنیم.

از ظرفیت جوانان در رده‌‌های مدیریتی استفاده خواهم کرد

ابراهیمی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره سند بنیادین تحول گفت: دو موضوع سند بنیادین تحول و همچنین بنانیه گام دوم که رهبر معظم انقلاب به آن تأکید دارند، در آموزش و پرورش استان اصفهان مورد تأکید خواهد بود و تلاش خواهیم کرد در این دو زمینه گام برداریم.

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: استفاده از جوانان با نشاط در عرصه مدیریتی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان مورد تاکید است و در این دوره از ظرفیت جوانان به صورت ویژه استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان با درخواست از سایر نهادهای استان برای کمک به آموزش و پرورش، بیان داشت: همه نهادهای استان باید دغدغه آموزش و پرورش را باید داشته باشند؛ چرا که اگر آموزش و پرورش به سامان برسد، سایر نهادهای استان نیز مسیر همواری را طی خواهند کرد چرا که آموزش و پرورش مبدا تحولات در هر جامعه‌ای است.

ناراحتی مدیر کل سابق در غم از دست دادن برادر و پدرش

محمد اعتدادی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش اصفهان نیز در این مراسم در حالی که بغض در میان سخنانش آشکار بود از سنگینی کار در مدیریت آموزش و پرورش استان اصفهان گفت و اظهار داشت: در مدت تصدی مسؤولیت بارها و بارها تلاش داشتم که برای عیادت از مادر همسر خود دو روز مرخصی بگیرم، اما به دلیل مشغله این امکان وجود نداشت تا در نهایت خبر فوت وی را دریافت کردیم و از این بابت بسیار متاثر هستم.

وی افزود: در دوران مدیرکلی خود پدر و برادرم را از دست دادم و سنگینی مدیریت خانواده آن دو نیز بر دوش من بود که این خود کار را دوچندان می‌کرد و اکنون که مدیریت به فردی دیگر واگذار شده است، احساس سبکی می‌کنم.

انتقاد از عدم حضور وزیر یا معاونان در مراسم معارفه

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز که برای این مراسم به اصفهان آمده بود با اشاره به بنر تودیع معارفه و انتصاب ابراهیمی به عنوان سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: این سرپرستی به معنای انتخاب برای چندماه نیست و پس از طی فرآیند اداری، حکم وی صادر خواهد شد.

به گزارش فارس، درحالی امروز مراسم معارفه سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور سرپرست مرکز سنجش و کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که برخی از رسانه‌ها و فرهنگیان اصفهان از عدم حضور شخص وزیر و یا معاونان وی در این مراسم گله داشتند

دیدگاه / پاسخ