حالت شب
  • Sunday, 26 May 2024
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از دانشجویان عذرخواهی کرد

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از دانشجویان عذرخواهی کرد

در پی مسمومیت یا بیماری تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در روزهای اخیر، رئیس این دانشگاه، با بیان دلیل مسمومیت یا بیماری دانشجویان، و نیز با اشاره به تعداد مراجعه‌کنندگان، از دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها بابت بیماری یا مسمومیت پیش آمده، عذرخواهی کرد.

سیدعلی میرمحمدی میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، با انتشار ویدئویی که در سایت دانشگاه صنعتی اصفهان منتشر شده است، به بیان دلیل این اتفاق ناگوار پرداخت و اظهار کرد: در ابتدا تشخیص پزشکان بیشتر ویروس گوارشی بود و کمتر سراغ بحث غذا رفتند و همین‌طور که تعداد تشدید شد و ۱۶۸ نفر دیگر هم مراجعه کردند، شائبه آلودگی‌های دیگر میکروبی، مثلاً با منشاء باکتریایی و غیره بیشتر ذهن افراد را دنبال می‌کرد.

 وی در رابطه با تعداد مراجعه‌کنندگان در روزهای اخیر، اظهار کرد: در روز چهارشنبه، ۱۶۱ نفر مراجعه کننده داشتیم، در روز پنجشنبه، حدود ۲۱۵ نفر، که تعدادی از آن‌ها از افراد روز قبل بودند و در روز جمعه، ۱۸۲ نفر، و این تقریباً آخرین پیک مراجعات بود. در روز شنبه نیز ۷۰ نفر مراجعه کننده وجود داشت.

وی پس از برشمردن اقدامات انجام شده در این رابطه، بار دیگر به بیان دلیل اتفاق پیش آمده پرداخت و گفت: اطلاع دقیقی که داریم این است که آب دانشگاه سالم بوده، دورنمایی که وجود دارد این است که شاید یک کِیس باکتریایی خاصی باشد که از یک منبع واحدی دنبال شده، شاید فردی از رستورانی غذایی را گرفته باشد و دست آلوده او باعث انتقال بیماری در محل دیگری شده باشد، یعنی حتماً نباید فرد غذای واحدی را مصرف کرده باشد تا آلودگی گسترش پیدا کند. در هر صورت آقای گله‌داری(معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان‌) دلیل رسمی این قضیه را بیان خواهند کرد.

 وی در پایان از دانشجویان و خانواده‌های آنها عذرخواهی و از جامعه دانشگاهی بابت صبوری که دارند، تشکر کرد.

پیش‌تر، در ۴ آذرماه، روز جمعه بعد از ظهر، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، در گفت‌وگو با ایسنا، تعداد دانشجویان مسموم یا بیمار شده را در طی ۴۸ ساعت گذشته، ۲۷۰ نفر اعلام کرده بود.

روز گذشته، شنبه ۵ آذرماه، برخی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در پی مسمویمت و بیماری دانشجویان این دانشگاه در محل سلف غذاخوری تجمع و ظرف‌های غذای خود را به نشانه اعتراض، روی زمین رها کردند. 

دیدگاه / پاسخ